Editorial 4 / 2013

Milí čtenáři, letošní podzim se jen tak nechce vzdát a předat vládu paní Zimě, která již určitě čeká připravená za dveřmi. Ani svatý Martin nám sněhovou nadílku nepřinesl, ale hlavně, že byla svatomartinská husa a mladé vínko…. Příroda se těší na zimní spánek a my na voňavé adventy a bílé Vánoce. Někteří z nás se těší na zimní sporty, někdo na termály či na Kanáry nebo na Rally Dakar.

Více...

Metso dodalo mobilní drtící a třídící linku do lomu Bernartice firmy SHB

Firma Metso v roce 2010 oslavila již 25. výročí výroby mobilních strojů na pasech. Od roku 1985, kdy jako první výrobce, spustila sériovou výrobu mobilních pasových drtících a třídících strojů , vyrobila a dodala na trh přes 5 000 strojů obchodní značky Lokotrack po celém světě, mezi které patří známé drtiče LT a třídiče ST. V únoru letošního roku firma dodala mobilní drtící a třídící linku na pasech do lomu Bernartice, který provozuje obchodní firma SHB, s.r.o.

Více...

Národní technické muzeum otevřeno

„Zdá se to skutečně neuvěřitelné, ale onen historický okamžik, na který čekaly celé generace muzejníků, nastal v úterý 8. října 2013, kdy po tři čtvrtě století se nejenom stavebně dokončená, ale i plně zařízená a i s vybudovanými expozicemi představila budova Národního technického muzea v plné své kráse. Ano, Národní technické muzeum je konečně po 75 letech dokončeno“ řekl generální ředitel Národního technického muzea Karel Ksandr při slavnostní vernisáži k dokončení muzea a otevření posledních čtyř expozic.

Více...
Back to top