Editorial 4 / 2013

Milí čtenáři, letošní podzim se jen tak nechce vzdát a předat vládu paní Zimě, která již určitě čeká připravená za dveřmi. Ani svatý Martin nám sněhovou nadílku nepřinesl, ale hlavně, že byla svatomartinská husa a mladé vínko…. Příroda se těší na zimní spánek a my na voňavé adventy a bílé Vánoce. Někteří z nás se těší na zimní sporty, někdo na termály či na Kanáry nebo na Rally Dakar.

Horská střediska se chystají na lyžařskou sezónu. V ruském Soči probíhají poslední přípravy na Zimní olympijské hry. V některých českých a slovenských střediscích na nás čekají nové sjezdovky a lanovky. Kabinková lanovka na Sněžku prochází zátěžovými zkouškami a ještě před Vánocemi by mohla svézt první cestující. (Zatím vozí sudy s pivem „Krakonoš“) Doufejme, že sněhu bude dost a že milovníci zimních radovánek si užijí.

Časopis Lomy a Těžba Vám přináší kromě technických novinek reportáž ze Strojírenského veletrhu, článek z Islandu o ražbě jejich nejdelšího tunelu, dozvíte se také o skvostu středního Vietnamu atd. Pozveme Vás do nově otevřeného Národního technického muzea v Praze, na mezinárodní veletrhy nejen v české kotlině a v Evropě, ale i do Argentiny, Las Vegas nebo do Kazachstánu.

Předvánoční maratón pracovní či domácí je vždy vyčerpávající, tak nic nepřehánějte. Užijte si příjemně adventní a vánoční čas se svými nejbližšími. Není nic krásnějšího než rozzářené dětské oči u stromečku..

Děkuji všem, kteří se podílejí na tvorbě časopisu Lomy a Těžba a přeji krásné Vánoce ať budete kdekoli ve světě

Vladimíra Štěpánková  

 

Back to top