58. MSV Brno - 3. – 7. října 2016

58. MSV Brno - 3. – 7. října 2016

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Současně s ním se konají specializované mezinárodní veletrhy IMT – veletrh obráběcích a tvářecích strojů, WELDING – veletrh svařovací techniky, FOND-EX slévárenský veletrh, PLASTEX - veletrh plastů, pryže, kompozitů, PROFINTECH veletrh technologií pro povrchové úpravy, a AUTOMATIZACE – prezentace měřící, řídící, automatizační a regulační techniky v jednotlivých oborech veletrhů. Pořadatelé očekávají účast 1 670 vystavovatelů, co do rozsahu půjde o největší MSV za posledních pět let. Zastoupeny jsou všechny klíčové oblasti strojírenského a elektrotechnického průmyslu.

Více...

Problematika výstavby a možnosti realizací protivýbuchových a uzavíracích hrází v OKR - Česká republika

Práce v hornictví je považována za jednu z nejvíce nebezpečných. I když doly v České republice, potažmo v OKD, a.s. jsou na vysoké technické úrovni, stále zde existují pro zaměstnance vysoká rizika. Kromě technických a osobních rizik jsou pracovníci ohroženi významnou skupinou přírodních rizik. Zde patří např. průvaly, výbuchy metanu a uhelného prachu, požáry, otřesy a průtrže. I když jsou prováděna různá technická a organizační opatření, není možné tato rizika úplně vyloučit.

Více...

11. ročník veletrhu EXPO Mokrá se opět vydařil

Důkazem toho je letošní velká návštěvnost odborníků z těžařského a stavebního průmyslu a kamenoprůmyslu. Tento veletrh je důležitým zdrojem poznatků, informací a podnětů v těžebním oboru. Vyniká osobní atmosférou a množstvím příležitostí k navázání vzájemných kontaktů v oboru. Je oblíbeným místem pro obchodní i přátelská setkání odborníků i patriotů těžařského průmyslu a přátel v kamenoprůmyslu. Zastoupení zde měla i nejmladší generace, zkrátka příprava na obor je důležitá od mládí.

Více...

Keestrack drviče+triediče s.r.o.

V minulém vydání Lomy a Těžba jsme Vám představili nového distributora pro Českou a Slovenskou republiku, Keestrack drviče+triediče s.r.o. se sídlem v Bratislavě. Zastupuje předního výrobce drtičů a třídičů pro demolice, recyklaci a lomový průmysl - společnost Keestrack. Stroje se vyrábějí v České republice ve Šternberku již 15 let a jejich technologie se stále vyvíjí a přizpůsobuje potřebám trhu.

Více...
Back to top