Nový model Volvo FMX: Zásadní inovace pro efektivnější stavební práce

Společnost Volvo Trucks představila nový model Volvo FMX na mezinárodním veletrhu BAUMA 2013 v Mnichově. Toto nové vozidlo pro stavebnictví je plné inovací a přináší výhody dopravcům i řidičům.

„Model Volvo FMX dal stavebnímu odvětví jasnou identitu a my jsme nyní učinili velký krok dopředu ve všech nejdůležitějších oblastech – robustnosti, ovládání i designu. Vše jsme vyvíjeli s ohledem na řidiče,“ říká Claes Nilsson, prezident společnosti Volvo Trucks.

obr2

Zaměřeno na řidiče

Při vývoji nového modelu Volvo FMX byla věnována maximální pozornost každodenním pracovním podmínkám řidičů na staveništích. Vnitřní prostor kabiny byl zcela přepracován a díky mnoha inovacím může práce řidiče nyní být jednodušší a efektivnější. „Náš nový systém Volvo Dynamic Steering představuje zejména pro řidiče stavebních vozidel fantastické vylepšení. Přinese řidičům úlevu od svalové únavy a bolestí krku, paží a zad. I při nízkých rychlostech lze plně naložený kamion snadno řídit doslova jedním prstem,“ říká Claes Nilsson. K dalším novým funkcím patří systém zadního vzduchového odpružení, který přináší větší pohodlí a lepší průjezdnost díky variabilní světlé výšce. Společnost Volvo Trucks nabízí také zákazníkům výukový balíček speciálně navržený pro řidiče stavebních vozidel.

Vyšší produktivita

„Většina nových prvků je navržena tak, aby se zvýšila produktivita a životnost vozidla, což je pro zákazníky v tomto odvětví velmi důležité. Nový systém vzduchového odpružení například přináší výborné jízdní vlastnosti a je vyvinut přímo pro stavebnictví bez kompromisů nebo ohledů na jiná odvětví,“ vysvětluje Claes Nilsson.

obr1

Nová, prostornější a pohodlnější kabina modelu Volvo FMX je vyrobena z vysokopevnostní oceli. Všechny součástky přední struktury byly přepracovány a mnoho z nich bylo přesunuto tak, aby byl nový model Volvo FMX v drsných stavebních podmínkách robustnější. Nové moderně tvarované světlomety jsou nyní ještě robustnější a nabízejí lepší světelný výkon.

K dispozici jsou 11 a 13litrové motory

Nový model Volvo FMX se dodává s několika typy motorů 11 a 13litrových, splňujících normu Euro 6. Motor D13 má výkon od 380 do 500 koní, zatímco motor D11 pokrývá rozsah výkonu od 330 do 450 koní. Pro mimoevropské trhy budou dostupné motory adaptované pro normy Euro 3, Euro 4 a Euro 5. Aby byly splněny požadavky normy Euro 6, je motor vybaven systémem recirkulace výfukových plynů (EGR) bez chlazení. Díky tomu dochází k optimalizaci teploty výfukových plynů a úrovní NOx tak, aby bylo umožněno efektivní dočišťování výfukových plynů. Filtr pevných částic se při normálních provozních podmínkách automaticky regeneruje a patentované servisní řešení společnosti Volvo Trucks pro tyto filtry šetří zákazníkovi čas a náklady.

Nejlepší nákladní vůz pro stavebnictví

„Díky naší komplexní řadě speciálně přizpůsobených produktů a služeb je nový model Volvo FMX bezpochyby nejlepším nákladním vozem pro stavebnictví na trhu,“ říká Claes Nilsson. Výroba pro evropské trhy začala v září 2013.

Film o tomto novém vozu můžete zhlédnout na adrese http://www.youtube.com/user/VolvoTrucks.

volvo

www.volvotrucks.cz
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  

Média

 

Back to top