Bobcat Demo Days v nově rozšířeném kampusu

Dobříšský kampus, nové ústředí Doosan Bobcat, pro region Evropa, Střední východ a Afrika (EMEA), který byl v letošním roce rozšířen, otevřel v říjnu brány a přivítal návštěvníky na tradiční akci Bobcat Demo Days.

Dnes je v Dobříši nové ústředí, Inovační centrum a školicí centrum pro region EMEA, a také výrobní závod, ve kterém se vyrábí významná část kompaktních strojů společnosti určených nejen pro region EMEA, ale pro mnoho jiných trhů na celém světě.

Nové produkty

Při této akci byly poprvé představeny produkty nedávno uvedené na trh, včetně prvního jednotunového elektrického minirypadla na světě Bobcat E10e a nové řady teleskopických nakladačů Bobcat Waste Expert.

Představení nové identity značky Bobcat

Mezi novinkami bylo představení nové identity značky, která odráží ikonický odkaz „One Tough Animal®", a zároveň zdůrazňuje hlavní vlastnosti strojů Bobcat: odolnost, hbitost a všestrannost. Nový vzhled zároveň sjednocuje a posiluje vizuální identitu všech produktových řad.

Nové nakladače řady M s motory Stage V

V regionu EMEA budou první produktovou řadou nové verze nejprodávanějších nakladačů Bobcat řady M S450, S510 a S530. Tyto první modely v řadě budou využívat speciálně vyvinutý motor Bobcat splňující požadavky Stage V.

Nové nakladače řady R

Další produktovou řadou s úplně novým designem budou nové nakladače řady R, které budou uvedeny na trh v roce 2020. Společnost Bobcat zde předběžně představila nakladače řady R a ukázala nový smykem řízený nakladač řady R S580 a kompaktní pásový nakladač T580.

Další inovace

Odborníci společnosti zde představili koncepty, nové myšlenky a prototypy s cílem zvýšení produktivity. Jedním z prototypů předvedených na akci byl nakladač Bobcat se čtyřmi pásy, které jsou přišroubovány na rámu smykem řízených nakladačů Bobcat. V tuto chvíli je stroj se čtyřmi pásy pouze konceptem ve fázi ověřování.

Jiným vývojovým prototypem byl systém MaxControl, který představuje nové „plug and play" řešení dálkového ovládání založené na systému iOS (Apple),

Pro zákazníka používající ovladač MaxControl to znamená, že nemusí nastupovat do stroje a vystupovat z něj při otevírání bran, parkování stroje, jeho nakládání na přívěs nebo při nakládání vykopaného materiálu. Systém byl zatím uveden na trh v Severní Americe a v regionu EMEA je nyní ve fázi testování.

Pod jednou střechou

Doosan Bobcat má „pod jednou střechou" veškerá technická, vývojová, výrobní i řídící pracoviště. Díky tomu představuje bezkonkurenčně nejlepší prostředí pro akce, jako jsou právě předváděcí dny Bobcat Demo Days. V rámci těchto dnů se setkali zákazníci i prodejci, navštívit mohli výrobní a vývojová centra a vyzkoušet nové produkty a koncepty ještě před jejich uvedením na trh.

Demo Show

Jedním z hlavních bodů akce Demo Days je také legendární Demo Show. Letos větší počet umělců než kdykoliv dříve, barevné laserové show, mlhové efekty a ohňostroje, spolu s vyšším počtem strojů a pracovníků obsluhy zajistil, že Demo Show bylo velkolepější než kdykoliv dříve.

bobcat-logo-white

 doosan

www.bobcat.com
www.bobcat.cz

Text: Pavel Svoboda a Vladimíra Štěpánková
Foto: Archiv společnosti a V.Štěpánková

 

Back to top