Doosan Quarry Days

V lomu Bělice, patřící společnosti Kámen Zbraslav a.s., proběhla koncem září tradiční akce Doosan Quarry Days, kde byla předvedena řada novinek strojů Doosan.

Nové produkty

Poprvé zde byla představena nová řada Stage V, a to pásová rýpadla Doosan střední hmotnostní třídy s označením „-7", nový 30tunový kloubový sklápěč (ADT) DA30-7 a nový 25tunový kolový manipulátor DX250WMH-5. Premiéru novinek završila nová mini rypadla DX27z, DX35z, DX63-3 a DX85R-3, rovněž splňující požadavky Stage V.

30tunové rýpadlo DX300LC-7 Stage V

Nový typ 30tunového rýpadla navazuje na velmi úspěšnou konstrukci předchozího stroje Stage IV. Přináší vylepšení v oblasti pohodlí obsluhy, ovladatelnosti stroje, produktivity, provozuschopnosti a návratnosti investic.

Kloubové sklápěče

Společnost Doosan uvádí na trh nové kloubové sklápěče (ADT) DA30-7 a DA45-7 vyhovující požadavkům Stage V. Nové modely DA30-7 a DA45-7 nahrazují předchozí Stage IV modely DA30-5 a DA40-5. Kloubový sklápěč DA30-7 má užitečné zatížení 28 tun, zatímco u modelu DA45-7 je to 41 tun.

Nový kolový manipulátor Doosan DX250WMH-5

Tento typ manipulátoru je navržen tak, aby mohl plnit ty nejnáročnější úkoly. Je vybaven předními a zadními stabilizátory, výložníkem a ramenem speciálně určenými pro manipulaci s materiálem. Standardní funkcí je hydraulicky zvedací kabina, která obsluze umožňuje mít lepší výhled do všech stran na příslušenství a pracovní prostor.

Nová mini rypadla Doosan Stage V

Jedná se o 2,7tunové rýpadlo DX27z a 3,5tunové rýpadlo DX35z s nulovým přesahem (ZTS). Nové modely poskytují ve své třídě nejlepší kombinaci vynikající stability, plynulosti a kopací síly.
Jako skutečný stroj ZTS (i s volitelným těžkým protizávažím) nabízí model DX27z nejvyšší flexibilitu při práci v blízkosti stěn, spolu s 360stupňovou stabilitou (nejlepší ve své třídě) a nízkou hmotností pro snadnou přepravu.


DX35z je model nové generace v populární 3,5tunové kategorii strojů, který přináší dodatečné výhody konstrukčního provedení ZTS. Toto rýpadlo poskytuje nejlepší možnou kombinaci kompaktnosti, velkého pracovního rozsahu, výborné stability a pohodlného prostoru pro obsluhu.

Naváděcí systémy

Zákazníci si také mohli prohlédnout nejaktuálnější novinky od Doosan Smart Solutions. aktuálně se zajímali o strojové naváděcí systémy zvyšující účinnost a efektivitu práce. Doosan Smart Solutions proto nabízí nové soupravy Leica, Trimble a Xsite Ready pro kolová a pásová rypadla Doosan od 14 do 30 tun. Tyto produkty patřily mezi zhruba 30 strojů Doosan, které bylo možné vyzkoušet v rámci Quarry Days.

Praktické testování

Předváděcí akci navštívilo přibližně 400 zákazníků z celé Evropy. Všichni měli možnost prakticky testovat nejnovější pásová rýpadla Doosan, kolové nakladače a kloubové sklápěče (ADT) v náročných pracovních podmínkách lomu Bělice. Zkušební testování strojů probíhalo pod dozorem technických odborníků z týmu Doosan. Slunečné počasí a výborný catering dolaďovaly příjemnou atmosféru Doosan Quarry Days.

www.doosanequipment.eu
www.garnea-stavebni.cz.

Text a foto: Pavel Svoboda a V. Štěpánková

 

Back to top