Rocktech a Sandvik ČR předvedly dvě „technické lahůdky"

Začátkem listopadu proběhla v zatopeném lomu Nová Ves u Třebíče předváděcí akce, kterou pořádala společnost Rocktech, s r.o., výhradní dodavatel těžební techniky Sandvik pro Českou a Slovenskou republiku.

Akce se konala s podporou výrobního závodu Sandvik Tampere ve Finsku, zastoupeného panem Antti Niemiem. Účast byla mezinárodní. Zájem projevili zákazníci i lidé pracující v oboru, ze všech okolních zemí, včetně Maďarska i Ukrajiny.

Spolupořadatel

Společnost Rocktech pořádala tento zákaznický den ve spolupráci se společností CARACAL MACHINES s. r. o., která je výhradním dovozcem rýpadel SANY na trh České a Slovenské republiky a společnost Rocktech, s.r.o. je jejich distributorem. O dobré spolupráci svědčí postupné pronikání nového produktu na trh.

Commando DC130Ri a Sandvik Ranger DX 800i

Jakub Špirk, jednatel a majitel společnosti Rocktech, s.r.o. přivítal všechny přítomné hosty a společně s Milošem Kánským, obchodním zástupcem firmy Sandvik, představili vystavované stroje, které se letos objevily na českém trhu.

Jednalo se o osvědčený a v současnosti inovacemi vylepšený vrtací stroj Commando DC130Ri a zcela zásadní, již ve více článcích avizovaný, nový Sandvik Ranger DX 800i s unikátní otočnou nástavbou. Zákazníci si stroje odzkoušeli a zejména nový Ranger předvedl své velké kinetické možnosti.

Vývoj a strategie

Akci není možno hodnotit pouze na základě předvedených strojů. Ukázala také jakou dramatickou proměnou prošel český i slovenský trh vrtacích a trhacích prací v průběhu uplynulých deseti let. Ještě v nedávné minulosti bylo běžné, že akcí podobného typu se účastnilo okolo 20 společností, ale dnes již tomu tak není. Část firem zanikla, část splynula s jinou společností, což je důkaz, jak se vše s ohledem na vývoj rychle mění.

Potěšitelné bylo, že o výstavu projevili zájem všichni, kteří v uvedeném oboru něco znamenají a kteří určují, kudy se vývoj a strategie budou ubírat. Tento moment, kdy se na uvedené akci sešli jak majitelé lomů, tak majitelé vrtacích společností a zástupci výrobců trhavin i velkých nadnárodních firem, mnohé napovídá a je pro Rocktech a Sandvik velice zavazující.

Efektivní budoucnost

Přítomnost člena managementu společnosti Sandvik Antti Niemiho naznačuje, že výrobce projevuje o dění ve střední Evropě zájem a struktura organizace prodeje se bude postupně měnit v i širším evropském měřítku. Cílem je vytvoření personálně velice štíhlé, efektivní prodejní a podpůrné organizace, která nebude, jak pro sebe samu, tak pro zákazníky, přítěží. Cíl jistě nelehký a čeká nás mnoho potíží a úskalí, ale proces byl již započat. V průběhu následujících měsíců bude zákazník postupně informován.

Prezentace strojů společností Rocktech ukázala, že v dané oblasti má Sandvik co nabídnout. Zdravé konkurenční prostředí je považováno za nutnost a že kroky a rozhodnutí, které budou učiněny nyní, ovlivní i vzdálenou budoucnost.

Zákazníci si užívali

Předváděcí akci provázelo skvělé počasí. Azurová obloha bez mráčku, umožnila návštěvníkům užít si podzimní pohodu v romantickém prostředí zatopeného lomu. Bohatý catering byl servírovaný na stoly s výhledem přímo na stroje.

Poděkování

Na závěr bychom rádi poděkovali společnostem Austin Powder Service CZ, s.r.o. a Granit Zedníček s.r.o. za zapůjčení strojů. Bez vstřícnosti obou společností by bylo složité akci uskutečnit.

Za společnost Rocktech, s.r.o.
Miloš Kánský, Sandvik ČR
Foto a za pozvání děkuje Vladimíra Štěpánková

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top