Rýpadla KOBELCO u firmy HONZ

Tentokrát se naše redakce vypravila za stroji Kobelco k firmě Autodoprava HONZ s.r.o. Stroje momentálně pracují na úpravě skládky firmy AVE CZ odpadové hospodářství, s.r.o, v Benátkách nad Jizerou.

Autodoprava HONZ s.r.o.

Hlavní činností firmy je doprava sypkých materiálů a živičných směsí, provádění skrývek v lomech a pískovnách, svahování, hutnění, bourání hydraulickými kladivy, drcení betonových a stavebních sutí a třídění sypkých materiálů.

03

Společnost provozuje ve svém strojovém parku několik desítek tahačů a sklápěcích automobilů, stavebních a zemních strojů různých značek od mini-bagrů až po 20tunová těžební rýpadla. Japonská pásová rýpadla KOBELCO jsou prvními zástupci této značky v jinak početné flotile.

Pásové rýpadlo KOBELCO SK260LC-10

Nové pásové rýpadlo o provozní hmotnosti 26,2 t zde zajišťuje nakládkumateriálů na dempry TEREX TA 300. Vybaveno je těžební lopatou o objemu 1,5m3a hydraulicky ovládaným upínačem VERACHTERT CW40.Rýpadlo má jednodílný výložník o délce 6,02 m a rameno 2,98 m.

 02

Stroj je osazen čtyřválcovým motorem o výkonu 138 kW/2,100 min, má dvě rychlosti pojezdu s automatickým podřazením dolů, automatické brždění motorem a automatické zastavení při nečinnosti (AIS)automatické vypnutí motoru při nízkém tlaku v motorovém oleji. Dále má stroj volič režimu práce, dvě hlavní axiální a jedno zubové pilotní čerpadlo o výkonu: 2x 245 + 1x 21 l/min. a čerpadlo na doplňování paliva.

Kvalitní podvozek a pojezdové pasy o šířce 600 mm jsou zárukou vysoké stability stroje.
K rýpadlu byl dodán přídavný okruh pro hydraulické kladivo a sada pro jeřábování. Přídavné hydraulické okruhy - kladivo + rotace + rychloupínač jsou proporcionálně ovládané.
Pásové rýpadlo KOBELCO SK210NLC-10

Další stroj, který je zde nasazen je pásové rýpadlo KOBELCOSK210NLC-10. Vybaveno je rychloupínačem a lopatou o objemu 1,3m3, hydraulickou svahovací lopatou a hydraulickým bouracím kladivem HYDRARAM FX130PRO včetně adaptéru. Stroj má výložník dlouhý 5,65 m a rameno 2,94 m.

Výhodami jsou proporcionální rozvody na kladivo, svahovací lžíci, drapák a také rozvod na hydraulický rychloupínač. Důležitá je boční a zadní kamera,pumpa na palivo, dvě světla na kabině, kryt podvozku, přídavné vedeni podvozku, Travel alarm. Neschází ani systém satelitního sledování KOMEXS (GPS).

Pásové rýpadlo KOBELCO SK85MSR-3E

Třetí stroj, který jsmeměli možnost vidět v akci bylo pásové rýpadlo KOBELCO SK85MSR-3E, vybavené hydraulickými rozvody RU pro svahovacílžíci šíře 1800 mm, kladivo a rotaci.Výložník má délku 3,5 m a rameno 2,13 m, které umožňuje požadovaný dosah a výbornou manipulaci.
Tento typ rýpadla je nabit novými technologiemi a výkonným nízkoemisním motorem, splňujícím emisní normy STAGE V.Vyšší produktivity se dosáhlo zvýšením výkonu motoru (+23%) a posílením hydrauliky. Rypná síla na lopatě se zvýšila o14% na 60.3kN.

Vyvýšená kabina poskytuje lepší ochranu před létajícími úlomky materiálu. Pro lepší bezpečnost má stroj světla na kabině a na výložníku, boční a zadní zrcátko a nechybí ani systém satelitního sledování KOMEXS (GPS).

01

Komfort a garance

Rýpadlamají pneumaticky odpružené, vyhřívané sedačky a automatickou klimatizaci. Kabiny jsou komfortní vybavené s barevným monitorem a vestavěnými kamerami, vše uspořádané pro pohodlí obsluhy. Samozřejmostí je bezpečnostní mříž kabiny.

Garantovaná záruční dobaje podle typu stroje 36 měsíců maximálně však 4000 -5000 Mth, podle toho co nastane dříve.

Ocenění zákazníků

Pásová rýpadla Kobelco jsou jako jedna z mála značek vyvíjena a kompletována v moderní továrně v Hirošimi v Japonsku. Zcela nová generace pásových rýpadel řady 10 je špičkou ve své třídě a to díky nízkým emisím, sníženým provozním nákladům a vysokým výkonům. Zákazníci oceňují zejména moderní konstrukci, vynikající spotřebu paliva, nižší hlučnost stroje a kvalitní hydrauliku pro vysoký výkon.

Dodavatel

Japonského výrobce strojů KOBELCO zastupuje v České republice společnost AUSTRO Baumaschinen, s.r.o. s centrálou firmy v Brně a v Praze a také pobočkami po celé České republice. Společnost dále na českém trhu zastupuje značky TEREXTrucks, ATLAS a Hydraram. Vše též včetně komplexního servisu, finančních služeb a krátkých dodacích lhůt.

austro-baumachinen

Z Benátek nad Jizerou V. Štěpánková a S. Ottomanský

 

Back to top