Liebherr R 960 demolition předáno společnosti Polanský s.r.o.

Společnost Liebherr – Stavební stroje CZ s.r.o. předala 4. července letošního roku nové pásové rýpadlo Liebherr R 960 demolition společnosti Polanský s. r. o.

Nejvyšší nosnost na trhu

Jedná se o demoliční speciál Liebherr R 960, výškový dosah 33m s nářadím 3,5 t v radiusu 360° s výměnným systémem výložníků. Celková hmotnost činí 95 t. V této třídě má stroj bezkonkurenčně nejvyšší nosnosti na trhu.

01

Stroj provádí demolici v areálu Vítkovice Aglomerace, která uvolní místo pro novou výstavbu. Firma Polanský s. r. o. vlastní již 4 pásová rýpadla Liebherr, které na této demolici také pracují.

Výbava rýpadla

R 960 demolition má bohatou výbavu. Za zmínku stojí speciální prodloužený a hydraulicky roztažitelný podvozek, demoliční výložník s prodlužovacím mezikusem pro úpravu dosahu dle výšky stavby (13 / 18 / 28 / 33 m) s odpovídajícím nářadím.

03

Výměna výložníků mezi demoličním a podkopovým, popř. prodlužovacím mezikusem probíhá pomocí hydraulického upnutí a multi-rychlospojky s přepákováním, což zásadně zkracuje dobu výměny výložníků.

Stroj má hydraulicky výklopnou kabinu 30° s pancéřovými skly a zesílenou ochrannou mříží a speciální přetlakovou filtrací kabiny.

Demoliční provedení dále zahrnuje zesílené otočové ložisko, hydraulicky odnímatelné přídavné protizávaží a demoliční přetěžovací systém Liebherr LDC, který může pracovat ve 2 režimech. Buď upozorňuje strojníka na dosažení nebezpečné hodnoty vyložení, nebo rameno sám omezuje.

02

Novinky na příští rok

Stroj navazuje na tradičně silný segment demoličních rýpadel Liebherr a navazuje na menší současný model R 950 demolition s dosahem až 29 m, které v České republice již také pracuje. V příštím roce plánuje Liebherr představit novou vlajkovou loď R 980 s dosahem 55 m a také menší stroj R 940 s dosahem 23 m, který bude nahrazovat předchozí model R 934 Abbruch.

liebherr

Text: Dipl.ing. Jan Kadubec
Foto: Archiv společnosti

Další články z této kategorie

« Devět statečných
Rýpadla KOBELCO u firmy HONZ »

 

Back to top