31. ročník BAUMA - setkání leadrů a klíčových hráčů

Každé tři roky veletrh BAUMA nabízí firmám jedinečnou příležitost setkat se zákazníky z celého světa. Je největším veletrhem ve stavebním a těžebním oboru a velkou příležitostí k prezentaci nových produktů a služeb. Dává impuls světovému stavebnictví a určuje budoucí trendy. Tento veletrh je milníkem pro celosvětový průmysl. Není to jen Liebherr, Cat,Komatsu, kteří se snaží připravit nové stroje. Tento veletrh posouvá celé odvětví kupředu.

Letošní BAUMA přilákala do Mnichova téměř 580 000 návštěvníků z 200 zemí. Na rekordní ploše 605 000 m2 vystavovalo celkem 3423 vystavovatelů z 58 zemí - 1263 z Německa, 2160 ze zahraničí a představilo své produkty, vývoj a inovace. Prezentoval se zde rekordní počet společných národních expozic - z Brazílie, České republiky, Číny, Francie, Kanady, Korei, Německa, Polska, Španělska, USA a Velké Británie.

Expozice a demo

Největší expozice měli samozřejmě výrobci stavebních a těžebních strojů. Jejich giganti upoutávaly velkou pozornost návštěvníků. Novinek bylo plno nepočetně jak strojů, tak technoogií. Vystavovatelské firmy se předháněly v expozicích a demopředvádění jak patrné z fotoreportáže. S novinkami nechyběly české firmy DSP Přerov, PSP Engeneering,Permon, Křivoklát, Mitas Praha, JANO Brno, Kobit Praha, Merko CZ Ostrava, MSV Metal Studenka ad. Česká automobilka Tatra Trucks Kopřivnice zde měla novinku pro těžební průmysl Tatra Phoenix Euro 6 10x10 ve verzi pracovní stroj pro těžební práce a zakládání staveb.

Velkou pozornost návštěvníků přitahovaly obří stroje a demo předvádění. U společnosti Liebherr to byl dempr T 264 a svou premiéru zde mělo těžební pásové rypadlo R9200 s lžící o objemu 12,m3. Premiéru zde měly také velké kolové nakladače generace XPower R a nejvyšší pásový jeřáb LR 13000 ad.

Nejnovější inovace technologie Komatsu představila nové 36 t hybridní rypadlo HB365LC-3 a obří pásové 700tunové pásové rypadlo PC7000 se lžící o objemu 36 m3, k vidění byly série rýpadel Dash 11 a nové kolové nakladače, pozornosti neunikl systém inteligentního řízení strojů Komastu a systém Komtrax.

Expozice Caterpillar a Zeppelin představila nové pásové rypadlo CatR 336F XE, kolový nakladač Cat 966M XE, nová kolová rypadla M řady F a systém Grade Control na dozerech CatR.. Divácký zájem byl rovněž o giganty 220 tunové podpokové rypadlo Cat 6020B a nový dempr 777G a kolový nakladač 992K.

Na venkovních plochách probíhaly akční demopřehlídky strojů Bobcat a Doosan, JCB, Volvo, Hitachi, Terex ad.

Vysoká kvalita odborných návštěvníků z celého světa

Není pochyb o tom, že letošní 31. ročník mezinárodního veletrhu BAUMA 2016 byl úspěšný, o čemž svědčí rekordní počet návštěvníků. Bauma je značka světového výstavnictví a proto zúčastněné firmy se prezentují s výrobky (produkty), které určují trend nových strojů a technologií. Nutno dodat, že ani české firmy se na této výstavě neztratili. Zájem o české výrobky je velký, což je velmi dobrý signál pro ostatní (naše české výrobce, kteří se v těchto oborech prezentují.


Z Mnichova Vladimíra Štěpánková

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top