Nové hybridní rýpadlo HB365LC-3 - zlatý hřeb veletrhu BAUMA

Zlatým hřebem Mezinárodního veletrhu BAUMA 2016, který se konal v dubnu v Mnichově, bylo bezpochyby hydraulické hybridní rýpadlo Komatsu HB365LC-3 o hmotnosti 36 tun využívající špičkové technologie šetrné k životnímu prostředí. Ve srovnání se rýpadlem Komatsu PC360LC-11 je toto nové hybridní rýpadlo Komatsu navrženo tak, aby poskytovalo svým zákazníkům úsporu paliva ve výši až 20 procent. Data ze systému KOMTRAXTM z rýpadel HB365LC-3 pracujících v Japonsku od letošního února 2016 ukazují, že tento cíl byl dosažen.

Nejmodernější technologie

Rýpadlo HB365LC-3 má stejný motor SAA6D114E-6 o výkonu 202 kW / 271 HP jako rýpadlo PC360LC-11. Revoluční hybridní systém Komatsu však dodává tomuto motoru dodatečný výkon až do 53kW elektrické energie.

Kinetická energie vytvořená při brzdění se přemění na elektřinu, která je poslána přes invertor a ukládána v kondenzátoru Komatsu Ultra. Během zrychlování stroje při pracovním zatížení se rekuperovaná energie rychle vybíjí a pomáhá motoru podle povelů přicházejících z hybridního ovladače.

Vysoce odolné hybridní komponenty vyvinuté a vyráběné firmou Komatsu mají mimořádnou záruku '5 let nebo 10 000 motohodin'. Všechny součásti stroje a motoru, jsou optimálně řízeny a koordinovány prostřednictvím řídicího systému vozidla Komatsu.

Efektivní a spolehlivý motor

Nový motor Komatsu EU Stage IV integruje technologii SCR (Selective Catalytic Reduction = Selektivní Katalytická Redukce), aby dále snížil emise NOx použitím přísady AdBlue®. Vyspělý elektronický řídicí systémem, který řídí průtok vzduchu, vstřikování paliva a spalování, optimalizuje výkon, snižuje emise a poskytuje pokročilou diagnostiku. Zákazníci ocení u tohoto stroje nižší spotřebu paliva, aniž aby se snížil výkon stroje.

01

Vylepšený komfort a snadná obsluha

Kabina rýpadla HB365LC-3 poskytuje pohodlné a tiché pracovní prostředí, které pomáhá strojníkům maximalizovat produktivitu. Proporcionální řízení joysticky umožňuje přesnou práci s příslušenstvím s komfortem a lehkostí. Díky optimalizovanému řízení motoru a systému fun-clutch, rýpadlo HB365LC-3 dosahuje mimořádně nízké hladiny hluku (100dB externí / 68 dB interní), což je dokonce nižší než u rýpadla Komatsu HB215LC-2. Kabina je certifikovaná v ROPS (Rollover Protective Structure = Konstrukce chránící při převrácení). 7 "LCD širokoúhlý barevný monitor s vysokým rozlišením je vybaven zdokonalenými schopnostmi a zobrazuje informace v 26 jazycích. Strojník může snadno vybrat až ze šesti pracovních režimů.

Nový panel monitoru poskytuje informace o hladině AdBlue®, Eco poradenství, provozní záznamy, historie spotřeby paliva a informací o využití stroje. Standardem je zpětná kamera. Spolu s měřidly je obraz z této kamery nyní možno vidět na vstupní obrazovce monitoru.

Pohodlná údržba a provozuschopnost

Rýpadlo HB365LC-3 umožňuje snadnější přístup obsluze, což pomáhá snižovat nákladné prostoje. Chladič a chladicí boxy oleje hydrauliky jsou umístěny vedle sebe, což usnadňuje servis a údržbu v případě potřeby.

Rýpadlo je vybaveno exkluzivním systémem Komatsu EMMS (Equipment Management Monitoring System = Správa zařízení monitorujícího systému), který má lepší diagnostické funkce pro snadnější odstraňování závad.

Tímto strojem společnost Komastu dále posiluje své odhodlání dosáhnout podstatného snížení vlivu zemních strojů na životní prostředí.

komatsu

 

 

kuhnbohemia

 

Text a foto: Kuhn-Bohemia a.s. a Vladimíra Štěpánková

 

Back to top