BOSCH: přímý pohon pro článkové podavače

Spolehlivé řešení pro více než 20 let

Jeden s největších přístavů v Evropě se nachází podél holandského pobřeží. V roce 2008 zde bylo odbaveno o více než 100 miliónů tun uhlí a železné rudy. Suroviny jsou dopravovány z celého světa na velko-tonážních lodí z nichž ty největší dokáží přepravit až 380 000 tun. Mezi klíčová zařízení, na které je kladen zvláštní důraz z hlediska spolehlivosti provozu jsou článkové podavače (Apron Feeders).

cl01

Článkový podavač je těžká aplikace a spolehlivé řešení bylo po mnoho let pro řadu firem výzvou. Zejména proto, že pracují v náročných prostředích s vysokou vlhkostí, slanou vodou a prašností s obsahem abrazivních částic. Článkový podavač musí splňovat proměnnou rychlost, vysoký startovací moment a odolnost vůči častým rozběhům a zastavení.

V polovině 80-tých let minulého století byly uvedeny na trh pohony Hägglunds, výrobci těchto typů strojů velmi rychle tato nová řešení aplikovali a dnes již tyto pohony bez problémů pracují více než 20 let.

Dnes mnoho zákazníků s pohony Hägglunds společnosti Bosch Rexroth mimo článkové podavače řeší i další aplikace jako je pohon kolesa či pojezd skládkového stroje nebo pohon dopravníků.

Společnost EECV zapomněla na bolest hlavy

popisuje pan de Bruin z EECV. "Když jsme nepoužívali hydraulické pohony měli jsme se spolehlivostí těchto aplikací plnou hlavu. Zkoušeli jsme několik typů pohonů s plynulou regulací a vždy jsme se setkali s nepředvídatelnými rozběhovými a doběhovými časy s vysokými náklady na údržbu. Poté, co jsme zavedli pohony Hägglunds, vše perfektně funguje. Hydrauliky poháněné článkové podavače mají více než 100 000 bezproblémových provozních hodin. Díky těmto zkušenostem má společnost EECV nainstalováno přes 150 pomaluběžných hydromotorů Hägglunds na různých typů aplikací.

Spolehlivý startovací moment v EMO.

Ve volně loženém suchém terminálu Europees Massa- goed Overslagbedrijf, (EMO), dnes pracují čtyři článkové podavače poháněné hydraulickými motory Hägglunds. Od roku 1989 byly provedeny pouze inspekční prohlídky a zrenovovány některá ložiska a těsnění. Pan Martien Blanken ze společnosti EMO je spokojen. "V podstatě hydraulické pohony jsou bezproblémové. Nabízí velmi spolehlivý startovací moment a vysoký výkon. V minulosti jsme měli největší potíže ve fázi rozběhu spolehlivého plynulého tlačení suroviny.

V tomto náročném režimu ostatní pohony selhaly, tehdy jsme se rozhodli přejít na pomaluběžné hydromotory Hägglunds. Od té doby jsme nikdy nezůstali na holičkách", uzavírá pan Blanken.

rexroth

 

 

Back to top