V Brně roste nová pobočka skupiny KUHN

Tentokrát jsme přijali pozvání od společnosti KUHN-BOHEMIA do Brna na „Glajchu", neboli na dokončení hrubé stavby po střechu.

Přivítal nás ředitel společnosti KUHN-BOHEMIA Daniel Sys a jednatel společnosti KUHN-MT Jaroslav Vaněk. Na tuto příležitost přiletěli rovněž majitelé skupiny KUHN HOLDING Günter Kuhn a Andreas Kuhn.

Brněnská pobočka skupiny KUHN vyrůstá v průmyslové zóně Horní Heršpice na pozemku o rozloze 13 000 m2 a poskytne 1 170 metrů2 užitné plochy. Celková výše investice na její vybudování dosáhne zhruba 70 miliónů korun. Nahradí dosavadní pronajímaný komplex ve Vídeňské ulici a nabídne komplexní služby na jednom místě, zkrátka větší komfort pod jednou střechou. V novém obchodním a servisním zázemí pro jižní Moravu budou sídlit společnosti KUHN-BOHEMIA (výhradní prodejce stavebních strojů Komatsu v České republice) a KUHN-MT (výhradní distributor automobilových hydraulických jeřábů Palfinger na českém trhu). Zákazníci dozajista ocení nejen služby pod jednou střechou, a to nabídku stavebních strojů značky Komatsu, jeřábů Palfinger a odborný servis včetně dodávek náhradních dílů, ale také velmi strategické a výhodné místo u sjezdu z dálnice D1.

cl01

Daniel Sys ředitel společnosti Kuhn-Bohemia uvedl

„Podoba brněnské pobočky bude v souladu s architektonickou koncepcí poboček této velikosti ve skupině KUHN, kde hlavní roli hraje cílená přesná funkčnost a komplexnost. Jedná se o velmi jednoduchou a účelnou budovu s osobitým architektonickým stylem Heinricha Jungwirtha, který je rodinným architektem majitele skupiny KUHN pana Güntera Kuhna.

"V Brně výstavba začala již v únoru a jejím generálním dodavatelem je společnost Strabag. Stavebně by měl být areál dokončen na jaře příštího roku, poté bude probíhat montáž a instalace technologií. Jeho praktické užívání bude možné od května 2016."

Pár slov Güntera Kuhna, majitele Kuhn Holding

„Společnost neustále investuje jak do nových poboček, tak technologii a rozvoje zaměstnanců. V příštím roce dokončí společnost KUHN výstavbu brněnské pobočky a začne výstavba nové centrály v Praze – Čestlicích, připravuje rozšíření poboček ve Švýcarsku, Německu a výstavbu nové pobočky v Chorvatsku. Správná investice se vždy vrátí", dodal na závěr Günter Kuhn.

Zákazníci společnosti KUHN-BOHEMIA a KUHN-MT se mají opravdu na co těšit. Nové sídlo brněnské podobočky bude prostorné a moderní vybavení servisních dílen bude zcela jistě uspokojovat všechny zákazníky. Velmi dobře dostupné nové obchodní a servisní zázemí společnosti Kuhn bude střediskem nejen pro jižní Moravu.

komatsu

Z Brna

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top