Dny otevřených dveří firmy pewag

Firma pewag - světový lídr ve výrobě sněhových a technických řetězů - uspořádala koncem září pro své zákazníky „ Dny otevřených dveří" ve výrobním závodě ve Vamberku. S historii společnosti pewag group a pewag Czech s.r.o., vývojem a plány do budoucna nás seznámil ing. Martin Lenfeld. Produkty firmy představil Roman Kocourek a revizi vázacích prostředků předvedl Pavel Hovorka

Společnost pewag využívá dlouholetou zkušenost výroby řetězů a jejich komponentů. Od prvních zmínek o výrobě řetězů v kovárně v Brücklu roku 1479 se společnost pewag vypracovala ve světově největšího výrobce řetězů. Svůj úspěch zakládá na kvalitních produktech a nejmodernější technologii.

Výrobní program

Společnost pewag vyrábí a dodává článkové řetězy a příslušenství, vyrábí přesné a kalibrované řetězy pro dopravníky, vázací a kotevní systémy, nerezové a kloubové řetězy, DIY řetězy a příslušenství. Je lídrem ve výrobě sněhových a ochranných řetězů pro těžební a lesní techniku. Ochranné řetězy značky pewag patří mezi světově uznávané vybavení těžebních a stavebních strojů. Při návštěvě továrny jsme měli možnost vidět kompletní výrobní proces několika druhů technických a sněhových řetězů.

Historické mezníky

1479
První průkazná zmínka o kovárně v Brűcklu

1787
Založení řetězárenské kovárny v Kapfenbergu

1803
Založení sídla v Grazu

1836
Zřízení slévárny v Brűcklu

1912
Výroba celosvětově prvního sněhového řetězu

1923
Spojením továren v Grazu a Kapfenbergu vznikl název „pewag"

1972
Založení pobočky v Německu

1975
Založení pobočky v USA

1993
Založení pewag austria GmbH

1994
Založení první dceřiné společnosti v České republice – pewag s.r.o.

1995
Výroba sněhových řetězů převedena z Grazu do Vamberka

2000
Založení pewag slovakia s.r.o. Skupina pewag převzala firmu Weissenfels Přesun výroby všech sněhových řetězů do ĆR 2005

Rozdělení koncernu na dvě skupiny:

  • Schneeketten Beteiligungs AG Konzern – sněhové řetězy
  • pewag austria GmbH Konzern – technické řetězy

Vznik obch. společnosti Řetězárna Česká Třebová s.r.o.

2009
Získání Chaineries Limousines S.A.S.

2010
Získání kovárny Komap

2014
Zahájení výroby v USA Pueblo Colorado

2014
Založení společnosti pewag Czech s.r.o.

2015
Počátek investic do nových výrobních závodů v České republice + další akvizice Počátek výroby kolopásů pewag bluetruck –novinka pro lesnický průmysl

Dnes má společnost pewag group 32 dceřiných společností, 12 výrobních závodů a distribuci ve všech komponentech. Společnost pewag s.r.o. a pewag Snow Chains s.r.o. zajišťují značnou část výroby pro koncern a nabízejí kompletní výrobní program značek pewag a KWB na českém a slovenském trhu.

Investice a inovace výroby

Rakouská řetězárna pewag plánuje v České republice investovat do výstavby nových závodů 800 milionů korun. Do tří let chce postavit dva závody, a to ve Vamberku a v Chrudimi, a tím má vzniknout cca 200 nových pracovních míst.

Společnost pewag, díky neustálým inovacím, vyrábí jedny z nejlepších řetězů na světě. Vysoká kvalita jejich produktů a služeb a zajišťují jak bezpečnou přepravu osob a zboží, tak perfektní ochranu pneumatik.

Z Vamberka Vladimíra Štěpánková

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top