Hydraulické rypadlo HITACHI ZAXIS 350-5 u firmy Berdych plus spol. s r.o.

Tentokrát se redakce vypravila k městečku Dobrovíz u Prahy, kde probíhá výstavba velkého logistického centra Amazon. Na zemních pracích se podílí firma Berdych plus spol. s r.o. se svou technikou. Premiéru zde má nové hydraulické rypadlo HITACHI ZAXIS 350 - 5 LC dodané společností AUSTRO Baumaschinen s.r.o.

Hydraulic excavator HITACHI ZAXIS 350-5 at the co. Berdych plus spol. s r.o. 

Společnost BERDYCH plus spol. s r.o. vznikla ze soukromé firmy založené v roce 1990 podnikající v oboru zemních prací a zaujímá významné místo mezi stavebními firmami ve svém oboru s působností po celé České republice. Poskytuje komplexní dodávku služeb v oblasti realizace staveb, se specializací na veškeré zemní a demoliční práce v precizním zhotovení a vše s dodržením předem stanovených termínů. Disponuje moderním parkem mechanizačních prostředků, stavebních strojů a dalšího technického vybavení a má zajištěn tým zkušených a kvalifikovaných odborníků, kteří používají moderní ekologické technologie.

Společnost průběžně investuje do obnovy a rozšiřování strojového a vozového parku a dalšího vzdělávání zaměstnanců. Dlouhodobě spolupracuje se společností Austro Baumaschinen od níž pořídila již pět strojů Hitachi. Díky výkonům a spolehlivosti těchto strojů Hitachi rozšířila v září strojový park o pásové rypadlo HITACHI ZAXIS 350 série 5 o výkonu 275 k, s dosahem hydraulického ramene až 6,4 m a lžící o objemu 2,0 m3. A právě tento stroj společně s dalšími stroji firmy Berdych plus pracuje na výstavbě logistického centra Amazon.

Pásová rypadla HITACHI, série ZX – 5 další posun k efektivitě

Hitachi, výrobce kvalitních stavebních strojů je považován za leadra trhu. Má 40 let zkušeností při výrobě mechanických a hydraulických strojů. Rypadla ZAXIS střední kategorie, k níž patří nový model ZAXIS 350 jsou určena i pro práci v nejtvrdších provozních podmínkách.

ZAXIS řada ZX - 5 přináší vskutku převratnou novinku. Stroje jsou nyní standardně osazovány třemi hydraulickými axiálními čerpadly. Ta ve spojení s hydraulickým systémem TRIAS a HIOS-IIIB (u velkých rypadel) přináší ještě vyšší komfort ovládání stroje, ale hlavně výraznou úsporu spotřeby paliva. Nová generace rypadel HITACHI bude měřítkem pro všeobecnou efektivitu a nákladovost provozu rypadel. Oba hydraulické systémy nabízejí ještě exaktnější ovládání hydraulických prvků, vyšší výkon, a to vše při nižší spotřebě paliva. Výrobce udává až 10% úsporu oproti předchozímu modelu. Přitom pracujete s vyšším výkonem nejen v režimu Auto-Power-Boost, ale také v režimu Auto-Power-Lift.

Hydraulické rypadlo HITACHI ZAXIS 350-5

Konstruktéři se u nového modelu prostřední řady rypadla Hitachi ZAXIS 350 zaměřili zejména na výkon, produktivitu, komfort, robustnost a spolehlivost. Samozřejmostí je komfortní a bezpečné pracovní prostředí pro obsluhu stroje. Zvláštní důležitost má optimalizace provozní doby rypadla ZAXIS 350, dosažitelná díky jednoduché údržbě stroje a rozsáhlému programu služeb zákazníkům Hitachi Support Chain.

Vyšší výkon

Přizpůsobivý, rychlý a přesný stroj je snem každého řidiče rypadla. S novým modelem ZAXIS 350 se Vám tento sen nyní splní. Speciálně pro tuto novou generaci rypadla Hitachi střední kategorie byly vyvinuty ty nejnovější inovace a vylepšení. Hydraulický posilovač a další hydraulické systémy zvýší pracovní rychlost přítahu minimálně zatíženého příložníku rypadla. Rovněž je vylepšen asi o 10% osvědčený posilovač síly. To se bezprostředně projeví na výkon při hrabání a výkon při zdvihu.

Nižší spotřeba pohonných hmot

Zásadní roli ve snížení spotřeby pohonných hmot hraje nejmodernější hydraulika TRIAS a elektronika stroje s novým, ekologickým motorem. S pomocí hydrauliky TRIAS poklesne spotřeba pohonných hmot v režimu PWR v porovnání s režimem P předchozího modelu rypadla ZAXIS o 5%, a to bez poklesu pracovního výkonu. V provozním režimu ECO je úspora pohonných hmot dokonce až 15%.

Ekologie a produktivita

Stroj splňuje požadavky nenovějších směrnic EU pro výfukové plyny a je schopen práce na staveništi při uvolňování obzvláště nízkého objemu CO2 bez snížení produktivity práce. Kromě snížení emisí došlo, díky využití automatickému zhasínání motoru stroje u nového modelu 350, ke snížení zbytečné spotřeby pohonných hmot a snížení hluku v kabině řidiče.

Komfort v kabině řidiče

I po dlouhé, náročné pracovní směně při stavbě silnic nebo v kamenolomu musíte mít energii a chuť těšit se na zbytek dne. Proto výrobci Hitachi věnovali velké úsilí, při vývoji nového modelu ZAXIS 350, pro dosažení optimálního komfortu obsluhy stroje. Volitelně polohovatelná, vzduchem odpružená sedačka disponuje novým posuvným mechanismem, který umožní zvlášť velký posun sedačky směrem dozadu a navíc je zde větší prostor pro nohy.

Optimální výhled na všechny strany

Práce se strojem na rušném staveništi vyžaduje pro zabránění zranění osob a věcným škodám naprostou pozornost. V důsledku nového umístění monitoru a dveří byl zlepšen výhled z kabiny, jakož tím byl výrazně zjednodušen i vstup a výstup z kabiny stroje. Pomocí nové zpětné kamery byl zlepšen i výhled dozadu na protizávaží a omezen mrtvý úhel výhledu.

Optimální a pohodlná obsluha a funkčnost

Společnost Hitachi investovala velký objem prostředků do moderních technologií řady ZAXIS. Díky funkčnosti barevné obrazovky, jakož i ergonomického ovládání máte stroj trvale zcela pod kontrolou. Nový, univerzální LCD monitor je vybaven dobře čitelným, 7 palcovým displejem.

Kabina s ochranným rámem ROPS

Ověřený rám ROPS a na středním sloupku B vyztužená přetlaková kabina CRES-V zabraňuje pronikání prachu do kabiny a ochraňuje řidiče před nebezpečím, hrozícím na staveništi.

Robustní díly

Nový model ZAXIS 350 byl konstruován pro práci v drsných provozních podmínkách. Pro nasazení v náročných, špatně dostupných a drsných staveništích jsou nutné spolehlivé stroje, které se vyznačují vysokou provozní pohotovostí a produktivitou práce. V konečném důsledku právě robustnost rypadla střední kategorie má příznivý dopad na celkové provozní náklady stroje.

Údržba

Stavební stroje Hitachi se proslavily svou kvalitou a spolehlivostí a proto jsou často nasazovány na těch nejodlehlejších a nejtvrdších staveništích světa. Kdekoli rypadlo ZAXIS 350 střední kategorie nasadíte do provozu, docílíte s nimi maximální provozuschopnost a to díky jednoduché údržbě a čištěním stroje.

HITACHI ZAXIS 350-5 - dobrá volba

V dnešním konkurenčním boji v tržním prostředí mají úspěchy ve veřejných zakázkách a splnění výrobních zakázek velký význam. Volba vhodného stavebního stroje má přitom tu největší důležitost. Největší požadavek je na produktivitu a efektivnost, a to vše stroje Hitachi splňují. Zcela nové rypadlo střední kategorie, model ZAXIS 350 série 5 vybavené novou hydraulikou TRIAS nabízí maximální rozměry a pracovní výkon. To činí stroj zvláště vhodnou volbou pro přesun zeminy a realizaci stavebních projektů, jak jsme se sami přesvědčili u firmy Berdych plus spol. s r.o. a majitel firmy Vladislav Berdych nám potvrdil.

Jakmile se stanete zákazníkem Hitachi, získáte prvotřídní zákaznický servis v rámci podpory zákazníků Hitachi Support Chain. Kvalitní a spolehlivé servisní služby Vám zajistí společnosti AUSTRO Baumaschinen s.r.o.

hitachi

Text a foto: Vladimíra Štěpánková

 

Back to top