Editorial 4 / 2014

Milí čtenáři, nejenom podle kalendáře „cítíme“ jak se pomalu blíží paní Zima a s ní spojené svátky vánoční. Pro většinu z nás je to čas nákupů a příprav, abychom svým nejbližším a zvláště těm nejmenším, udělali radost. K tradicím českých Vánoc patří dozajista kapr, který je hlavním chodem štědrovečerní večeře většiny českých domácností.

Nejlepší kapři jsou z třeboňských rybníků, kde rybníkářství má staletou tradici. Jména rybníkářských stavitelů, Josefa Štěpánka Netolického nebo Jakuba Krčína z Jelčan, jsou dodnes slavná a podstatné je, že mají své pokračovatele i v dnešní době. Rybníky zkrátka k české krajině patří podobně jako k Finsku jezera a k Norsku fjordy. Výlovy rybníků na mnoha místech, zejména v jižních Čechách již začaly a tak kapr na vánočním stole chybět nebude.

A také časopis Lomy a Těžba, který přináší plno technických novinek a realizací, Vám nebude chybět. Dočtete se o nových trendech v nastupujících oborech robotiky a 3D digitální technologie, také o těžbě vápence v Anglii a o historii těžby železné rudy na Krušné hoře. Pozveme Vás do grafitových dolů v Českém Krumlově a na další akce.

Přeji Vám krásný podzim, třeba i na vinobraní.

Vladimíra Štěpánková

„A chyťte si svého kapra“

 

Back to top