Vrtací soupravy TAMROCK v rukou profesionálů

Firma Josef Janeček - Vrtací práce z Roztok u Křivoklátu je firmou profesionálů v oboru vrtacích prací. O rozhovor jsme požádali majitele firmy Josefa Janečka, který v oboru vrtacích prací působí bezmála 20 let. Společně se synem Josef Janečkem ml. a dalšími spolupracovníky provádějí vrtací práce po celé České republice.

Vaše firma působí na trhu téměř 20 let. S jakou technikou jste začínali?

První technika, se kterou jsme začínali vrtací práce, byly dvě vrtacími soupravami SLVE. Po dvou letech jsme je vyměnili za vrtací soupravy Hausherr, které byly ale velmi poruchové a měly velkou spotřebu nafty. Tak přišla řada na první vrtací soupravu Tamrock od firmy Rocktech. K velké spokojenosti této soupravy máme dnes již třetí stroj Tamrock DP 900.

Jaké práce nabízíte a zabezpečujete a s jakou vrtací technikou pracujete?

Provádíme vrtací práce pro clonové odstřely, plošné odstřely a skrývky do 10 m. Trhací práce a druhotné rozpojování neprovádíme. Pracujeme s vrtací soupravou Tamrock DP 900, se kterou vrtáme do hloubky až 28 m dle vrtného schématu, který určuje - počet vrtů, průměr, sklon, záběr a rozteč jednotlivých vrtů. Důležité je dodržení přímosti vrtu. (jistí se vodicí tyčí)

Co považujete za hlavní přednosti či nevýhody vaší stávající techniky?

Vrtací soupravy Tamrock, které dodává firma Rocktech jsou „zlaté stroje“, Jsou naprosto spolehlivé, výkonné a bezporuchové. Stroje jsou masivní, mají silné tyče a posádka si se stroji dobře rozumí. V měkkém podloží jsem schopni navrtat denně až 400 – 450 m a ve tvrdém materiálu 200 – 250 m vrtů.

Jak dlouho spolupracujete s firmou Rocktech a jaké jsou Vaše zkušenosti s jejich přístupem k zákazníkovi?

Naše dlouhodobá spolupráce s firmou Rocktech je velice dobrá, což potvrzuje pořízení třetí vrtací soupravy Tamrock. Servisní služby jsou perfektní a profesionální. Firma Rocktech nám vycházela a vychází vždy vstříc.

Pro které firmy dnes pracujete?

V letošním roce pracujeme pro firmy EPC, Zapa, Colas v kamenolomech např.Votice, Bory, Vícenice, Čenkov, Rančířov a pro společnost Reno Šumava.

Jaká je Vaše strategie do budoucnosti?

Začínáme přemýšlet o rozšíření nabídky prací, a to o práce druhotného rozpojování, a také doplnění o mobilní třídič. Co vše bude třeba, ukáže situace na trhu.

Josefu Janečkovi děkujeme za rozhovor a přejeme dobré zákazky a firmě Rocktech dobré a spokojené zákazníky jako je firma Janeček.

Text: Vladimíra Štěpánková
Foto: archiv firem

Josef Janeček – Vrtací práce
Roztoky
tel.+420 602 347 663

ROCKTECH, s.r.o.
Tovární 435
267 01 Králův Dvůr
Tel.: +420 311 66 22 99
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.rocktech.cz

 

Back to top