Na větrné Marokánce

Začátkem dubna i přes stále chladné počasí se sjeli odborní návštěvníci na pískovnu Marokánka. Jako každoročně zde probíhala společná prezentace stavebních, zemědělských a lesnických provedení strojů KOMATSU akciové společnosti KUHN-Bohemia a.s., nákladních, užitkových a osobních vozů Mercedes Benz a vozů Mitsubishi Fuso Canter, společnosti Fa RENE a.s. a dalších spoluvystavovatelů. Prostor pískovny poskytly Městské lesy Hradec Králové a.s. a provozovatel pískovny ADOZ s.r.o.

Společnost KUHN – BOHEMIA je jedna z největších výrobců stavebních a zemních strojů na světě. Nabídka strojů KOMATSU zahrnuje všechny kategorie stavebních a zemních strojů a každá kategorie zahrnuje plný sortiment velikostních typů - dempry, dozery, grejdry, kolová rypadla, kolové nakladače, minirypadla, pásová rypadla, recyklační stroje, rypadlo-nakladače, smykem řízené nakladače kolové, smykem řízené nakladače pásové hydraulická bourací kladiva pro stavební stroje, hydraulické demoliční kleště pro stavební stroje. Společnost KUHN - BOHEMIA, a.s. má v České republice sedm poboček. Na všech pobočkách společnosti je zastoupen nejen prodej strojů a zařízení značek KOMATSU a FRD, ale i jejich kompletní dílenský a polní servis.

Prezentace strojů KOMATSU

Stroje Komatsu stály v řadě jako vojáci a zákazníci si mohli sami otestovat, svoji zručnost a schopnost stroje. Zájemci si mohli vyzkoušet např. rypadlonakladač WB 97R-5. Z kolových nakladačů se zde představil nakladač WA 470-6 a kolový nakladač WA250 PZ-6 ve speciální úpravě pro použití v zemědělství. Novinkou zde byl kolový nakladač WA 320 PZ-6 a nový typ kloubového dampru Komatsu HM 300-3. Stroje měly nasazeny různá přídavná zařízení nejen pro těžební a stavební účely, ale i pro zemědělské a pro manipulaci se dřevem. Předvedeny byly další stroje Komatsu řada mini a midi rýpadel PC26MR-3, PC30MR-3, PC45MR-3, PC88MR-8, kolový rýpadla PW98MR-8, PW148-7, buldozer D51PX-22 s nivelací TOPCON a smykem řízený kolový nakladač SK815 s nasazenými speciálními pasy pro průjezd měkkým a málo únosným terénem. Manipulace s tímto stroje je jednoduchá, nasazené pasy žádným způsobem nebrání manévrovatelnosti stroje, o čemž nás přesvědčil předváděcí technik.

Mercedes Benz a Fuso Canter

Společnost Fa RENE a.s. představila na Marokánce nový nákladní Mercedes-Benz Arocs a užitkové vozy Mercedes Benz a Mitsubishi Fuso Canter. Jsou to praktické a komfortní vozy, které uspokojí i nejnáročnější zákazníky. Společnost RENE s.r.o. má dvě prodejní a servisní střediska v Hradci králové a Svitavách.

Spoluvystavovatelé firmy

Své služby nabízely leasingová společnost SG Equipment Finance, vše pro motorkáře a motocykly firma Harness motorcycles a výhradní dovozce olejů a distributor olejů Deckenbach. Zemědělskou a komunální techniku předvedla firma AGROMETALL s.r.o., pneumatiky pro stavební stroje nabízela společnost T pneu Truneček s.r.o. a profesionální nářadí firma Berner. Firma pewag, výrobce průmyslových a sněhových řetězů, nabízela ochranné řetězy na stavební stroje, firma GEODIS Brno, spol.s r.o. předváděla laserové a nivelační přístroje Topcon na kolovém rypadlu Komatsu PW 148-8, firma TAMTRON s.r.o. nabízela mobilní vážící zařízení, firma KOVAZ – Parker Store zase hydrauliku a pneumatiku pro předváděné stroje Komatsu, firma NOKA-Atlas Copco vystavovala hydraulické kladivo, v nabídce má dále demoliční nůžky, elektrocentrály a kompresory. Firma KAME-VM, s.r.o. předváděla přímo na strojích Komatsu adaptéry pro čelní nakladače a manipulátory, a společnost KUHN-MT s.r.o. vystavovala manipulační techniku Palfinger a Palift. .

Doprovodný program

Součástí letošního ročníku byla opět oblíbená soutěž zručnosti strojníků z Klubu Strojníků Komatsu. Tentokrát strojníci soutěžili s kolovým smykem řízeným nakladačem SK 815, minirýpadlem PC26MR-3 a rypadlo-nakladačem WB93R-5. Soutěže zručnosti strojníků KOMATSU na Marokánce se zúčastnilo 16 posádek . Soutěž vyhrál pan Jiří Plass – Stavební firma Neumann, na druhém místě pan Jaroslav Meloun z firmy Luboš Milichovsky Havlíčkův Brod, na třetím místě se umístil pan Pavel Stefet – Severočeské doly, a.s. závod Tušimice

Pro zpestření proběhla ukázka Trialového moto show v podání mistra republiky ing. Martina Křoustka. Se zatajeným dechem sledovali návštěvníci akrobatické jízdy a přeskoky…..

K vidění byly kartocrossové speciály společnosti RSK Trade řízené Romanem Kalvodou. S velkým nadšením si mnozí zajezdili také s pracovními čtyřkolkami SUZUKI a YAMAHA.

Jaká byla MAROKÁNKA 2013?

Trochu zimní a větrná, ale počasí na Marokánce nemohlo pokazit příjemnou a pohodovou náladu. Péřové bundy a kulichy byly tentokrát dobré. Návštěvníci, kteří sem každoročně zavítají, se těší na nové stroje a jejich vyzkoušení v terénu. S nadšením se také účastní připravené soutěže zručnosti a jízd na čtyrkolkách. „Zkrátka Marokánku si každý návštěvník užívá po svém a těší se na příští rok“, dodal hlavní organizátor celé akce a ředitel pardubické pobočky KUHN Bohemia ing. Jiří Bosák. Za pozvání a příjemné pobytí děkuje a z Marokánky zdraví Vladimíra Štěpánková.

 

Vladimíra Štěpánková

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top