Zeppelin CZ a STROM PRAHA uzavřely partnerství pro prodej a servis teleskopických manipulátorů Cat do zemědělství

Výhradní dovozce stavebních a zemědělských strojů značky Cat® do České republiky, společnost Zeppelin CZ s.r.o., a dovozce zemědělské techniky John Deere, společnost STROM PRAHA a.s., uzavřely ke dni 1. ledna 2015 dohodu o spolupráci při prodeji a servisu teleskopických manipulátorů Cat® pro zemědělský trh v České republice. Společnost STROM PRAHA se tak k výše uvedenému datu stala subdealerem teleskopických manipulátorů Cat® pro české zemědělce.

„Teleskopické manipulátory jsou vlajkovou lodí v produktovém portfoliu Caterpillar pro zemědělce. Abychom zvýšili náš podíl na trhu v prodeji těchto strojů, rozhodli jsme se spojit naše know-how s dlouholetými zkušenostmi, které společnost STROM PRAHA na českém trhu se zemědělskou technikou má,“ komentuje nově uzavřenou spolupráci generální ředitel společnosti Zeppelin CZ, Stanislav Chládek.

Společnost STROM PRAHA zajišťuje prodej nových a použitých teleskopických manipulátorů Cat®, stejně jako záruční a pozáruční servis (včetně preventivních prohlídek) k těmto strojům a navazující poprodejní služby. Oblast působnosti sub-dealera je omezena výhradně na zemědělský trh. Prodej a servis teleskopických manipulátorů Cat® pro jiná odvětví než zemědělství, jako je například stavebnictví nebo komunální hospodářství, bude nadále zajišťován společností Zeppelin CZ. Stejně tak bude společnost Zeppelin CZ nabízet své služby stávajícím zákazníkům z řad zemědělců, kteří si již od společnosti v minulosti nějaký stroj Cat pořídili.

Spolupráce se společností STROM PRAHA se nijak nedotkne stávajících služeb půjčovny strojů Zeppelin CZ (The Cat Rental Store), nabízející krátkodobé pronájmy teleskopických manipulátorů Cat® pro různá odvětví.

Doplňující informace

Teleskopické manipulátory Cat® - nejnovější řada C se představuje

Při vývoji nové řady C teleskopických manipulátorů Cat® byly využity poznatky z moderního zemědělství. Do České republiky se prostřednictvím dealera, společnosti Zeppelin CZ, dováží 4 modely, určené pro zemědělce (Cat TH336C, TH337C, TH406C a TH407C). Vlajkovou lodí mezi nimi je manipulátor Cat TH407C s nosností 3,7 t a s maximální výškou zdvihu 7,1 metrů.

Teleskopické manipulátory Cat řady C jsou v terénu mimořádně agilní a jejich schopnosti při manipulaci nedostižitelné. Přejezdy nerovných povrchů nebo manipulace v záklonu je díky velké světlé výšce stroje (482,6 mm) hračkou. Dlouhý rozvor kol zaručuje pro změnu stabilitu při rychlé nakládce. Srdcem manipulátoru je motor Cat®C4.4. ACERT™, vybavený technologií pro efektivní spalování paliva. Motor se vyznačuje tichým chodem a splňuje přísné emisní normy EU Stupeň IIIB (Tier IV Interim). Pro optimální dávkování výkonu ke kolům je stroj vybavený zcela novou šestistupňovou převodovkou se zesílenými lamelami pro řazení pod zatížením. Nové převodování navíc umožňuje dosáhnout rychlosti až 40 km/h, což přijde vhod například při častých přejezdech po silnici. Na rozbahněném nebo podmáčeném povrchu ocení strojník pohon 4 kol a také diferenciál s omezeným prokluzem.

zeppelin-cat

Společnost Zeppelin CZ s.r.o. je výhradním prodejcem stavebních strojů, energetických systémů a důlních strojů a zařízení výrobce Caterpillar v České republice. Kromě prodejních a servisních služeb se společnost zabývá půjčováním stavebních strojů a zařízení – autorizovaná půjčovna The Cat Rental Store má pobočky na 11 místech České republiky. Ve spolupráci se společností Caterpillar Financial Services ČR, s.r.o., zajišťuje zákazníkům také komplexní finanční servis spojený s nákupem strojů a služeb.

Zeppelin CZ s.r.o. je součástí nadnárodního koncernu Zeppelin GmbH, který provozuje 190 poboček po celém světě. Globální aktivity koncernu spadají pod pět „strategických obchodních jednotek“ (SBU = Strategic Business Unit); na území České republiky provozuje Zeppelin CZ s.r.o. tři tyto SBU jednotky: Stavební stroje EU, Energetické systémy a Půjčovna strojů (The Cat Rental Store).

Další informace poskytnou:
Michaela Hanzlíková, manažerka marketingu a komunikace
Tel.: +420 602 620 681
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Jan Rybář, specialista marketingové komunikace
Tel.: +420 606 075 769
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top