Editorial 4 / 2018

Vážení čtenáři, podzimní čas končí, rybníky jsou vyloveny, bohatá úroda je sklizena, sklepy plné uhlí či dřeva, auta přezuta, takže zima může přijít. Horská střediska jsou v plné přípravě na sezónu a lákají lyžaře na zimní pobyty. Mnozí si ještě zpříjemňují předvánoční čas návštěvou termálních rájů na Slovensku či Maďarsku.

Už staří Římané uměli v lázních relaxovat. První velké římské lázně vystavěl císař Agrippa v roce 25 našeho letopočtu. Ve 2. století bylo již stosedmdesát veřejných lázní a ve 4. stol. už tisíc. Nesloužily jen ke koupání, ale i k zábavě, vzdělání a společenským stykům, byly tam i čítárny, tělocvičny, masérny a někdy i divadelní sál.

Dnešní termální lázně se mnohde podobají římským lázním. Jsou zde bazény různých teplot a minerálních složení, sauny a wellness, která jsou výborná pro relaxaci a regeneraci celého těla a zvlášť k načerpání energie, kterou všichni potřebujeme. Lázně nabízejí také velmi bohaté společenské a kulturní vyžití.

Pokud se ke konci roku už nikam nechystáte, nabízíme Vám letošní čtvrté vydání časopisu Lomy a Těžba. Přináší nejen novinky v oboru, dozvíte se, kdo se zúčastní stavebního veletrhu BAUMA v Mnichově, co vše bylo na 60. Strojírenském veletrhu, připomeneme naší průmyslovou historii a dočtete se také o „králi železobetonové konstrukce" ing. Stanislavu Bechyně.

Přeji Vám dobrý závěr letošního roku a příjemný čas adventní a vánoční

Nechte své tělo hýčkat a načerpejte energie v některých lázních!

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Další články z této kategorie


Nové kompaktní minirypadlo SANY SY50U »

 

Back to top