Blatenské Strojírny Blatná a moderní technologie v pískovně Ledce

Včasné zabezpečení požadovaných dodávek a kvalitních surovin je dnes stále více žádané. V pískovně Ledce u Brna výrobu zaručuje kvalitně provedená technologická třídící linka od firmy Blatenské strojírny Blatná s.r.o.

Blatenské strojírny Blatná

Firmu nemusíme dlouze představovat, vyrábí a montuje technologické linky na drcení a třídění surovin, pásové dopravníky, zásobníky kameniva včetně hydraulických uzávěrů, ocelové konstrukce, haly, přístřešky, mísící linky, včetně elektroinstalace a řídicích systémů. Svými realizacemi se může pochlubit jak v České republice, tak v zahraničí.

Kvalita výrobků Blatenských strojíren se rovněž odvíjí od kvality materiálu, který firma používá. Strojírny jsou partnerem výrobce otěruvzdorného plechu Hardox – švédské firmy SSAB EMEA AB Oxelösund v České republice. Hardox s tvrdostí 400 až 600 Brinellů zpracovávají strojírny na břity lopat bagrů a nakladačů, pancéře a kladiva drtičů, vyložení skluzů, násypek, podavačů, mísících center atd.

V letošním roce jedna z realizací Blatenských strojíren proběhla v pískovně Ledce. Zde firma provedla rekonstrukci technologické třídící linky včetně pasové dopravy, kterou v roce 2004 sama realizovala podle projekce 3B Hungaria.

Pískovna Ledce

Tato pískovna patří společnosti LB MINERALS, s.r.o., která je součástí nadnárodní skupiny LASSELSBERGER Holding International a patří mezi nejvýznamnější dodavatele surovin v regionu střední Evropy. Společnost LB MINERALS, s.r.o. se zabývá především těžbou, úpravou a zpracováním kaolinů, jílů, živců a kameniva.

01

Pískovna Ledce se nachází na jižní Moravě cca 20 km od Brna, nedaleko městečka Hrušovany, v lokalitě pískoven. Těžba zde probíhá od roku 2004, materiál je upravován propíráním, odvodněním, tříděním, mícháním a některé frakce jsou i sušeny. Díky kvalitní technologii je roční produkce možná až 0,5mil tun.

Technologická linka

Tato třídící linka se skládá ze tří třídičů, dvou dehydrátorů, určené pro jemné praní, kaolisu a kuželového drtiče. Kompletní technologii – tzn. 2 otočné haldovací pasy, 17 pásových dopravníků, veškeré opěrné konstrukce, násypky, vodní potrubí a ochranné lávky, vyrobily a zrealizovaly Blatenské strojírny. Žárově zinkované konstrukce dopravníků jsou zárukou dlouhodobé životnosti tohoto zařízení.

Odborný přístup

Tato realizace a dnešní rekonstrukce – modifikace je vskutku dobrou vizitkou práce Blatenských strojíren. Odborným přístupem a kvalitou provedené práce patří mezi leadry dodavatelů technologie v těžebním oboru.

Kvalitní technologie se vždy vyplatí, což nám potvrdil ing. Radovan Smetana, zástupce společnost LB Minerals v pískovně Ledce u Brna.

Srdečně Vás zveme k návštěvě našeho stánku na EXPO Mokrá 2016, který se koná ve dnech 14. - 16. 6. 2016.

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top