PSP Engineering Přerov – svět o nás ví

Každá práce je tím zajímavější, čím pestřejší a různorodější je. Známý výrok T.G. Masaryka „Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem" je skvělou inspirací pro naši práci.

V dnešní době a nečitelnosti budoucích podmínek na trhu, je potřeba mít vždy jeden nebo lépe dva, tři kroky náskoku a reagovat tak na možnosti přicházející zvenčí. Tím náskokem jsou myšleny zkušenosti, kterých jsme dosáhli v dobách nedávných.

Vždyť ještě nedávný boom v sektoru energetiky, optimisticky řečeno setrvalost v kamenoprůmyslu a udržitelný rozvoj v rudném průmyslu, se ve světle současnosti mění před očima. Energetika se přijetím koncepce o nevýstavbě tepelných bloků na tuhá paliva v rámci EU, zastavila. Rudný průmysl se napříč světadíly vyrovnává s trvalým poklesem cen téměř všech komodit po svém a narůstající soběstačnost Číny v tom hraje nemalou roli. Naopak kamenoprůmysl se po delší době začíná probouzet k životu. A tak není divu, že to co se nám podařilo v uplynulém roce 2015, se zřejmě bude lišit od možností roku 2016. Každopádně zůstávám realistou a vím, že jsme opět připraveni realizovat řadu různých projektů po celém světě.

Stejně zajímavých jako se nám v PSP Engineering vedlo realizovat v uplynulém roce 2015 a naplnit onen citát. A otevřeně říkám, povedlo se nám to!

Nové výzvy a vlastní realizace

1Teritorium Afriky není pro nás obyvatele ze střední Evropy úplně čitelným. Nejenom kulturní rozdíly jsou viditelné. O to cennější je každý úspěch. A nezáleží na tom, jestli se to podaří přímo Vám nebo naší německé kanceláři PSP Vertriebs. Vždy potřebujete spoustu sil a zkušeností dát všechno dohromady a spustit celou technologii do provozu. Čelisťový drtič DCJ 1021, Dolomit, Egypt.

 

2Dálavy táhnou, ale doma je doma. Je jasné, že vzhledem k poloze je Česká republika tím pravým místem pro úspěch. Který je o to chutnější, když vše pracuje ke spokojenosti zákazníka na 110%. Kuželový drtič KDC 32JP, Andezit, Česko.

 

3Tolik diskutovaná a tolik citelná krize Evropy vůči Rusku se dotkla i nás. Každopádně, pokud existuje chuť, cesta se najde. A pokud existuje zdravý projekt, tak ho dokážeme realizovat. Jedním z důkazů je i odrazový drtič ODH 1616-23, Serpentinit, Rusko

 

4Krize v cementářském průmyslu? Asi ano, ale pokud Vám nevadí časový posun vůči USA, pak i tam se dá uspět. Navíc reference u renomovaného lídra Holcim se počítá. Nový rotor odrazového drtiče ODN 2022, Dolomit, USA.

 

5I v Polsku se dají dělat zajímavé věci. Zvláště když to dává hlavu i patu. Tak jako dílo pro tamní největší energetickou společnost PGE. Kladivový drtič s válci KDV 1013, Lignit, Polsko.

 

6Nejprve mohutné dotace pro „zelené" fosilní elektrárny a teplárny a následně úplný zákaz jejich budoucí výstavby v EU. I takto vypadá koncepční politika „nad" byrokracie. I tak se však leccos podařilo realizovat. Příkladem budiž česko-finský projekt pro ArcelorMittal a jeho nový fluidní kotel. Kladivové drtiče KMR 0808, Uhlí, Česko.

 

7Nejenom cementárny, ale i vápenky neodmyslitelně patří k PSP. A byť se to může zdát poněkud z ruky, pak spolupráce s gigantem Lhoist, je pro nás odměnou. Válcový drtič DVU 630-1500, Vápno, Malajsie.

 

8Afriku už jsme dnes jednou zmiňovali v souvislosti s kamenoprůmyslem. Ale Afrika je dnes především zpracování rud. A co se více třpytí nežli zlato? Společně s kuželovým drtičem KDC 35 JP, je potřeba zajistit také třídění materiálu. Vibrační třídič KDT 2470/2, Zlatá ruda, Libérie.


Pozvání na Baumu

Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem. Zcela jistě platí i u tak „nudného" odvětví jako je zpracování nerostných surovin. Přijďte nás naučit tu Vaši řeč, jste vítáni! Nebo si udělejte v dubnu cestu do Mnichova. Bauma 2016 už se blíží (hala B2, stánek č. 400).


Těšíme se na Vás!
David Dočkal
PSP Engineering a.s.

 

 

bauma-2016

 

Back to top