Firma Kuhn – MT - 20letá, mladá, nadějná a perspektivní

Naše redakce přijala velmi ráda pozvání firmy KUHN-MT, s.r.o. na oslavy kulatého výročí svého založení. Ve svém českobudějovickém , slavnostně vyzdobeném areálu , nás přivítali Ing. Jaroslav Vaněk, jednatel firmy KUHN-MT s.r.o. a Ing. Václav Mach , vedoucí prodeje a obchodního oddělení firmy KUHN-MT, s.r.o., který mimo organizační činnosti zvládal perfektně překládat proslovy majitelů firmy.

V úvodním projevu Ing Jaroslav Vaněk v krátkosti připomněl založení a historii firmy. Vyzdvihl dosavadní úspěchy firmy a poděkoval kolegům, majitelům a obchodním partnerům za důvěru a spolupráci.

Dir. Karl LENGLACHER z KUHN-Holding, generální manager MT, nám přiblížil celkovou strategii holdingu KUHN, zvláště manipulační techniky.

Mgr. Andreas KUHN a Mgr. Stefan KUHN , synové majitele skupiny firem KUHN, poděkovali všem zaměstnancům za velmi dobré pracovní výsledky.

Zakladatel firmy pan Günter Kuhn si nenechal oslavy ujít a přiletěl helikoptérou přímo na předváděcí plochu areálu KUHN-MT. Poděkoval zaměstnancům za loajalitu k firmě a popřál všem pracovní a rodinnou spokojenost.

Firemní skupina KUHN

Firmu KUHN stavební stroje založil Günter Kuhn v roce 1974 v Eugendorfu u Salzburgu. Firma se rozrůstala a v roce 1996 převzala generální zastoupení firmy Palfinger a vysokozdvižných vozíků Mitsubishi. Vzápětí byla založena firma KUHN nakládací technika se sídlem ve Vöcklabrucku.
V roce 1990 byla otevřena pobočka firmy KUHN v Budapešti a v roce 1992 byla založena firma KUHN Bohemia v Praze. V roce 1995 vznikla firma KUHN Slovakia v Bratislavě a ve stejném roce zahájila činnost firma KUHN-MT v Českých Budějovicích.

Dnes působí firemní skupina KUHN v 10 evropských zemích, zahrnuje 21 podniků s více než 35 středisky. V těchto 21 podnicích pracuje 1 390 spolupracovníků a je vytvářen obrat 586 miliónů EUR. Pro letošní a následující roky jsou plánovány nové stavby v Brně a v Praze. Celková hodnota investic pro nové firemní působiště činí 8 miliónů EUR.

KUHN – MT 20 let činnosti

První pronajaté prostory nedaleko pivovaru Budvar bylo strategické místo, zvláště pro obchodní jednání. První zákazníkem byla pardubická firma Vodovody a kanalizace a do konce roku 1995 bylo na český trh dodáno a zčásti i namontováno 80 ks nakládacích jeřábů Palfinger a Epsilon. V roce 1997 společnost rozšířila nabídku o hákové nosiče kontejnerů Palift, nakládací čela a manipulační plošiny.

Od roku 2008, kdy firma KUHN-MT sídlí ve vlastním, nově vybudovaném středisku se výrazně zlepšily technické možnosti a pracovní postupy montáží.

Za dobu dvacetileté existence dodala firma KUHN- MT s.r.o. na český trh téměř 6 000 ks nakládacích jeřábů Palfinger, Epsilon, nosičů kontejnerů Palift a manipulačních plošin. V oblasti nakládacích jeřábů má dnes firma KUHN-MT v České republice celkový podíl na trhu 66 %, z toho v oblasti nakládacích jeřábů pro manipulaci se dřevem a kovových odpadem dosahuje její podíl na trhu 90 %.

Dnes firma KUHN-MT zaměstnává 50 pracovníků převážně v sídle firmy v Českých Budějovicích, další zaměstnanci pracují na pobočkách v Brně, Plzni a Opavě. Všichni jsou pravidelně proškolováni a mají možnost dalšího vzdělávání. Základem významného postavení firmu KUHN-MT na trhu je nejvyšší kvalita značek u všech produktů, kvalitní servis a především kompetentní poradenství.

Z Českých Budějovic se čím dál tím více stává významné hospodářské centrum. I firma KUHN-MT je důležitým článkem v regionu, jak v oblasti podpory zaměstnanosti, tak i v ostatních oblastech. V současné době přispívá na pomoc postiženým spoluobčanům, podporuje rozvoj motoristického sportu a kulturní aktivity v regionu.

Příjemná atmosféra

Na oslavy se do Budějic se sjelo plno zákazníků a hostů z celé republiky např. pan RNDr. Jan Zahradník, emeritní hejtman Jihočeského kraje, pan Ing. Luděk Keist, ředitel úřadu Jihočeské hospodářské komory a mnoho jiných. U příležitosti 20 let firmy byl také předán občanskému sdružení Proutek, které pečuje o postižené občany, finanční dar ve výši 20 tisíc korun.

Návštěvníci si mohli prohlédnout celý areál firmy včetně kancelářských i servisních prostor. Pozornost byla především zaměřena na vystavené produkty jak na nakládací jeřáby, tak kontejnery a manipulační plošiny, které mohli někteří odvážlivci sami vyzkoušet. Pobyt zde zpříjemňovala výborná kuchyně pod taktovkou šéfkuchaře Petra Stupky a různé kapely, např. Jazzík . Nescházel ani několikaposchoďový narozeninový dort.

Zkrátka firma KUHN-MT je mladá, nadějná a perspektivní firma a spolehlivý obchodní partner.

Za pozvání děkuje a firmě KUHN-MT přeje plno dalších úspěšných let Vladimíra Štěpánková

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top