Elektrobubny VAN DER GRAFF pohání dopravníky na unikátním těžebním stroji K 100

Po mnoha letech se Česká republika může pochlubit unikátním samochodným těžebním strojem, určeným pro těžbu suroviny v povrchovém německém křídovém dole, který pochází z dílny společnosti NOEN,a.s.

Vyvinut byl na míru podle specifických požadavků zahraničního zákazníka. Pohony dopravních pásů obstarávají bubnové elektropohony VAN DER GRAFF, dodané na míru podle požadavků výrobce - společností ACHENBACH-CZ,s.r.o. Jde o výkonné elektrobubny průměru válce 400 mm typ RTM 400. A 60 – 0415( P = 11 kW) s olejovou náplní, tvořenou biologicky odbouratelným olejem DIVINOL MULTITRAC 10X30. Elektrobubny jsou vybaveny dvojitou tepelnou ochranou a elektromechanickou obousměrnou brzdou zpětného chodu.

O prvotřídní čistotu dopravních gumových pásů se starají vysoce jakostní německé stěrače FTK TK HM 800 se šesti tvrdokovými stíracími výměnnými segmenty, vybavené unikátním automatickým samoregulačním přítlačným systémem TK SV 51, které – stejně jako elektrobubny- dodala firmě NOEN,a.s. společnost ACHENBACH-CZ,s.r.o.

Stroj K 100 se v provozu plně osvědčil a proto lze očekávat, že další podobné budou následovat.

Ing.Michal Salamánek – ředitel ACHENBACH-CZ,s.r.o.

 

Back to top