WARRIOR "TOP DRIVES" v první linii

Hägglunds hydraulické řešení pohonu.
Warrior Manufacturing Services Ltd. je kanadský výrobce vrtacích zařízení se sídlem v Calgary, Alberta. Od svého vzniku v roce 2005, prošla společnost významnými změnami. Jedna věc však zůstala nezměněna, a tou je důvěra v pomaluběžné hydraulické motory Hägglunds společnosti Bosch Rexroth.

Vývoj s Hägglunds

"Pozorujeme, že se v ropném průmyslu střídají etapy vzestupu a sestupu" říká Stephen McGrath z Warrioru, zástupce pro obchod a marketing, který se v tomto oboru pohybuje již téměř 10 let. "To je způsob, jak to funguje – obrovský rozmach střídaný velkou krizí, což bylo patrné před a po roce 2008. Nyní jsme, zdá se, opět na vzestupu."

Když společnost Warrior začínala jako výrobce přenosných vrtných souprav, zaměřila se na mělké plyny a plyny v uhelných slojích (CBM). V té době, společnost použila přímé hydraulické pohony Hägglunds pro navijákové jednotky a kalová čerpadla. "Dnes nabízíme zákazníkům řešení ve všech oblastech těžby ropy a zemního plynu," říká McGrath k současnému Warrioru. "Změnili jsme zaměření od kompletních souprav na specifické komponenty pro vrtání, jako je například zařízení pro manipulaci s potrubím a "top drive" pohony."

Přestože jsou navijákové jednotky stále součástí nabídky, hydraulický "top drive" s řešením Hägglunds je dnes pro společnost Warrior klíčovým produktem.

Kompaktní točivý moment je nezbytný

Jeff Blacklock, místopředseda společnosti Warrior pro inženýrské a technické služby, popisuje, že v oblasti těžby CBM v provincii Alberta, je v posledních letech stále větší tlak na velké horizontální vrty a vrtné simulace. "Právě s tím požadavky na krouticí moment a špičkové pohony neustále rostou, přesně zde vidíme skutečnou výhodu pohonů Hägglunds. Hydromotor Hägglunds CA nám skutečně pomohl konkurovat," říká.

Důvodem, jak říká, je vlastnost zabalit hodně koní do malého prostoru. Při provozním tlaku 340 bar může Warrior dosáhnout až 40.000 Nm krouticího momentu na vrtném ústrojí. To by vyžadovalo instalaci velkého elektro-mechanického (AC) pohonu, tento rozdíl má klíčový význam.

"Když probíhají rekonstrukce starších strojů, častokrát nejsou stožáry konstruovány pro "top drive" pohony", říká Blacklock. "Na svém vrcholu mohou být velmi štíhlé, což může být pro instalaci "top drive" pohonu komplikací. Malý rozměr pohonu může skutečně znamenat podstatný rozdíl, na němž závisí, zda "top drive" bude nebo nebude funkční."

Z hydromotoru přímo do vřetene

Přímý pohon Hägglunds přispívá k malým rozměrům "top drive" pohonu firmy Warrior, jenž má i další výhody. Je-li krouticí moment přenášen přímo na vrtnou tyč, je prakticky odstraněno nebezpečí zranění.

"Provedení hydromotoru Hägglunds s vnitřním drážkováním je spojeno přímo s vřetenem vrtného ústrojí," popisuje Blacklock. "Tím je stanovena vysoká úroveň spolehlivosti, maximalizace doby provozuschopnosti a minimalizace rizika nákladných poruch. "

Flexibita a budoucnost

Pro zákazníky je důležitá síla a bezpečnost, hydraulický "top drive" pohon firmy Warrior je doplněn plně variabilní rychlostí. Na hydromotoru Hägglunds je umístěn blok umožňující dvourychlostní zapojení na plný a poloviční geometrický objem. "Tato možnost nahrazuje instalační práci s více hydromotory – toto je jednoduše integrováno v jednom produktu," říká Blacklock. Dnes lze na vrtných polích najít přes 120 hydraulických "top drive" pohonů firmy Warrior. Pan Blacklock a pan McGrath se jednoznačně shodují, že je opravdu přínosné využít technologii Hägglunds. Zákazníci jsou spokojeni s pracovní charakteristikou krouticího momentu a výkonu.

Není tedy pochyb, že pohony Hägglunds a společnost Bosch Rexroth, zůstanou součástí budoucnosti firmy Warrior.

 

Hägglunds CA hydromotor nám skutečně pomohl konkurovat.Jeff Blacklock, Warrior

 

 

rexroth

 

Back to top