Český Krumlov žije sportem

Společnost Kámen a písek spol. s r. o. největší výrobce drceného kameniva v Jihočeském kraji pořádal v polovině října 4. ročník volejbalového turnaje, amatérských smíšených družstev 4 muži + 2 ženy ve svém Tenis-Centru v Českém Krumlově.

Jako každoročně byly týmy složené ze zaměstnanců spřátelených stavebních firem Swietelsky, Elsla, Gefos, EWAC a domácí Kámen a písek či další firemní družstva a týmy z okolí Českého Krumlova, například z Brloha či tradiční účastníci Tea Team – Čajíčci nebo „Študáci“ z Českých Budějovic. Mediální podporu zajišťoval tým časopisu Lomy a Těžba. Ve všech družstvech se objevují hráči, kteří hrají okresní nebo krajské soutěže ve volejbalu, takže úroveň je velmi vysoká.

Z letošního turnajového pavouka, který se hrál ve dvou skupinách systémem „každý s každým“, postupovala první dvě družstva do semifinále hlavní soutěže: Brloh, Tea Team, Študáci a Elsla. Finálový turnaj sehráli hráči Brloha a Tea Teamu. Z výhry se radoval po dvou vyhraných setech tým Brloh. Třetí byli českobudějovičtí Študáci, kteří porazili hráče Elsly rovněž 2:0. V soutěži útěchy družstev, která nepostoupila do finálových bojů, zvítězili reprezentanti Kámen a písek.

„Tento turnaj dokazuje, že hala Tenis-Centra je skutečně víceúčelová a dají se v ní pořádat tenisové turnaje, ale i turnaje ve volejbalu, nohejbalu i v dalších sportech,“ shrnul zástupce pořadatele turnaje Pavel Fučík, jinak také člen volejbalového týmu Kámen a písek.

Za pozvání děkuji tým redakce Lomy a Těžba

 

Back to top