Demper Komatsu HD405-7: do třetice Lomy Mořina

Rčení 'do třetice všeho dobrého' si vzali za své v Lomech Mořina a ke dvojici demperů Komatsu HD405-7 si letos v říjnu pořídili ještě jeden stroj stejného typu. Kompletní trojice robustních pomocníků, každý s nosností 40 tun, je určena k převážení rubaniny z lomu k drtiči. Obor těžby nerostných surovin patří poslední roky, vedle energetiky, zemědělství a odpadového hospodářství, mezi hlavní zákazníky dodavatelů stavebních strojů v České republice.

Company Lomy Morina bought a pair demperů Komatsu HD405-7 another machine of the same type. Complete trio robust helpers, each with a capacity of 40 t is intended for transportation of spoil from the quarry to the crusher. Branch mining and quarrying include the last years, in addition to energy, agriculture and waste management, the main customers of suppliers of construction machinery in the Czech Republic.

První demper Komatsu HD405-7 si v Lomech Mořina, konkrétně do vápencovém lomu Čeřinka ležícím východně od Berouna, pořídili v polovině roku 2012. Vynikající zkušenosti s tímto strojem vedly rok na to v červenci k pořízení druhého dempru. Důvodem pro koupi třetího stroje HD 405-7 byla opět spokojenost a osvědčení v praxi. Rozhodujícím faktorem výběru byla taktéž spolehlivost servisu od dodavatele všech tří demprů - společnosti KUHN - BOHEMIA a.s., která je výhradním distributorem stavebních strojů značky Komatsu v České republice.


Jednatel společnosti Lomy Mořina Ing. Pavel Vyskočil křtí třetí demper Komatsu HD405-7

Demper HD405-7 je vyráběn v Japonsku a splňuje nejvyšší technologické a technické požadavky. Je vybaven vznětovým motorem Komatsu o výkonu 386 kW (518 koní), jeho automatická sedmistupňová převodovka díky elektronické komunikaci s motorem dokáže zajistit rychlost naloženého vozidla až 70 km/h. Provozní předpisy v místě nasazení ji ale nedovolují využít naplno. Lamelové brzdy chlazené olejem a automatický retardér s největší kapacitou brzdění ve své třídě zajišťují bezpečnou a plynulou jízdu naloženého dempru.

Pevná korba ze silných plechů z otěruvzdorné oceli přispívá k nižším provozním nákladům. Elektronická komunikace mezi jednotlivými komponenty přispívá k efektivnějšímu provozu dempru a systém přenosu dat Komtrax poskytuje uživateli přehled o nasazení a využití stroje. Ergonomicky navržená kabina s luxusním vybavením, spolu s pokrokovým systémem řazení K-ATOMICS a hydropneumatickým odpružením umožňuje snadné a přesné ovládání a vysoký komfort. To vše zmenšuje únavu obsluhy a dává možnost využívat plný výkon dempru během celé směny.

Dosavadní provoz demprů Komatsu ve společnosti Lomy Mořina potvrzuje vysoký výkon demprů současně s vysokou hospodárností a spolehlivostí a se sníženými nároky na údržbu. Výkon, efektivita a spolehlivost strojů Komatsu, spolu se servisním zázemím společnosti KUHN - BOHEMIA a.s. potvrzují vhodnost strojů pro náročné podmínky nasazení ve společnosti Lomy Mořina.

komatsu

Autor:
KUHN - BOHEMIA a.s.

 

Back to top