FINLAY CZ Vám předkládá zcela nové možnosti

Letošní říjen je tak trochu výjimečný, především tím, že kromě krásného a teplého počasí, se konečně rozjíždí první mobilní třídič FINLAY 883 SPALECK v ČR.

Vlastní testování mobilního třídiče

U třídiče byl horní rošt 3D nahrazen rámem pro použití klasických drátěných sít (ale i např. plastových či gumových) a ihned se pustil do rozsáhlého testování svých schopností. Samozřejmě, že pro něj byl připraven ten nejhorší materiál, se kterým si různí Warrioři prostě neumí poradit. V první řadě se jednalo o staré skládky uhlí, jejichž odprášení na hranici 10 mm je s ohledem na vysokou vlhkost, nízkou měrnou hmotnost a lepivost není vůbec jednoduché. Po seřízení stroje, kdy bylo zapotřebí nastavit optimální otáčky stroje, je dosaženo očekávaného (čti perfektního) výsledku. Lidem z uhelné branže, kteří se zprvu tvářili velmi skepticky, se pomalu vtírá úsměv na tvář. Aby ne, vždyť z hromady naprosto neprodejného materiálu najednou vznikají hromady výborně prodejných frakcí čistého a kvalitního uhlí …

Udělejte nám frakci 0/2 mm

Třídič se stěhoval na haldu odvalu, kde byl úkol ještě o poznání složitější. Materiál je natolik vlhký a kompaktní, že se v něm volná (to znamená třiditelná) frakce 0/2 prakticky nevyskytuje a tak zaznamenáváme první neúspěch. Měníme síta na 4 mm a ani tento krok nenese své ovoce, takže nakonec se ustálíme na sítech 6 mm a stroj je schopen zpracovávat i ten nehorší materiál, aniž by se zalepila síta. Jak vypadala vstupní surovina je vidět z přiloženého obrázku.

Jak vidno, tak ani FINLAY 883 SPALECK nedokáže zázraky. Jenže když si uvědomíme, že vstupní frakci 0/32 mm není schopen roztřídit žádný jiný třídič ani na hranici 16 mm, pak teprve doceníme co vlastně FINLAY 883 SPALECK dokázal! Takže vlastně zase další skvělý úspěch. Testování pokračovalo na struskách, štěrkopísku, slévárenském písku, stavební suti a ještě na mnoha dalších materiálech a se vším se dokázal vypořádat naprosto jedinečně.

Testování naprosto jasně ukázalo, že tenhle třídič je skutečně schopen zpracovat surovinu, na kterou jiné třídiče ani náhodou nestačí. Prostě FINLAY 883 SPALECK je skutečně třída sama pro sebe a nemá v současném světě mobilních třídičů konkurenci. A toto je tvrzení podložené reálným provozem v reálných podmínkách. Nic Vám nebrání to zkusit taky.

WESTERIA – profesionálové na separaci vzduchem

Další nesmírně důležitou novinkou v naší nabídce je systém vzduchového třídění, který Vám přinášíme ve spolupráci s německou špičkou v této oblasti, společností WESTERIA.

Nově byla navázána spolupráce v oblasti mobilních a semimobilních zařízení, schopných separace lehkých materiálů v oblasti stavebních odpadů (odtřídění dřeva, plastů a dalších nežádoucích příměsí), komunálních i průmyslových odpadů, kompostů, strusky ze spaloven, železného odpadu, dřeva a mnoha dalších. Princip činnosti je znázorněn na schématu a je velmi prostý. Tříděný materiál je pomocí podávacího dopravníku se stavitelným sklonem podáván do separační jednotky, kde je základem výkonný ventilátor s regulovatelným množstvím a stavitelným směrem proudění vzduchu a samozřejmě separační válec. Těžší materiál propadne ještě před separačním válcem a lehký materiál pokračuje přes válec do expanzní komory, odkud je vynášen za pomoci pasového dopravníku. Je to nesmírně efektivní a díky možnosti regulace také výjimečně univerzální technologie.

Jsem si jist, že již nyní se Vám v hlavě honí myšlenky na to, kde by bylo možno ve Vašem provozu tuto technologii využít. Jsme připraveni Vám zodpovědět jakékoliv dotazy. Samozřejmostí je možnost provést test Vašeho materiálu přímo u výrobce a ověřit si tak efektivnost a reálné možnosti dosažení požadovaného cíle.

Možné alternativy

Pořád se objevují další a další aplikace, kde právě tento způsob separace vzduchem řeší zdánlivě neřešitelný problém. Představte si, jak by to bylo krásné, nabízet opravdu čisté drcené sutě bez dřeva, igelitů, kousků plastů atd. Na jedné straně krásná drť a na druhé straně spalitelné odpady tedy potenciálně alternativní palivo? Nebo třeba čisté železo, bez různých kousků plastu a plstě, které je tam spousta a snižuje prodejní cenu a tím i Váš zisk. Anebo po třídění kompostů kde zbývá hromada kamení, klacíků a dalších kousků dřeva, ze které může vzniknout krásně čistá hromada kamene a čistá hromada dřeva (mimochodem tohle dřevo je prý skvělé do vinic). Dalším skvělou možností je třeba struska ze spalovny, která obsahuje nespálené kousky plastů, neželezných kovů atd. WESTERIA Vám pomůže vyrobit perfektně čistou strusku. O využití v oblasti separace komunálních odpadů s cílem výroby lehkých spalitelných odpadů resp. alternativního paliva snad ani není třeba dlouze mluvit. Pojďte se pustit do něčeho nového. Buďte první a předběhněte svoje konkurenty. Nebojte se jim ukázat záda a pro sebe otevřít zcela nové perspektivy.

Vratná investice

Letos se tedy na trhu objevil další stroj, který lze bez nadsázky označit za revoluční. Investice do takové technologie Vám zajistí obrovský náskok před konkurencí a otevře nové trhy, o kterých jste dosud třeba ani neuvažovali. Jděte tam, kde je menší „tlačenice“ a daleko větší výnos. K tomu Vám velmi rádi a ochotně pomůžeme. FINLAY CZ totiž stojí vždy a všude na Vaší straně. Pokud máte jakékoliv dotazy nejen k těmto unikátním novinkám, neváhejte nás kontaktovat.

Text a foto: ing. Tomáš Novák

FINLAY CZ spol. s r.o.
Tomická 649/5, 100 00, Praha 10
+420 604236750
www.finlay.cz  

 

Back to top