Firma DSP Přerov se na BAUMĚ 2013 neztratila

Letošní 30. ročník veletrhu Bauma opět trhal rekordy. Podle oficiální statistiky se ho zúčastnilo 3 420 vystavovatelů z 57 zemí a přijelo cca 530 000 návštěvníků.

Z 36 českých vystavovatelů se jen několik prezentovalo vlastní expozicí. Společnost DSP Přerov patřila mezi ně. Tato zcela česká firma je zaměřená výrazně exportně a může nabídnout ucelená řešení kompletních výrobních kapacit z vlastního výrobního programu. Úspěšnost firmy a zájem o její výrobky byl též dokumentován velkým zájmem zákazníků, kteří se na stánku nepřetržitě střídali a podařilo se tak navázat řadu perspektivních obchodních kontaktů.

dsp01

Dalším charakteristickým rysem DSP Přerov je neustále probíhající rozvoj a zdokonalování svých hlavních výrobků. Jako ukázka výsledků takového rozvoje byl vystaven modernizovaný kuželový drtič HCU 10.

Kuželové drtiče vycházejí z úspěšné řady drtičů HCC. Oproti těmto starším drtičům byly u drtičů HCU na základě dlouhodobých provozních zkušeností zesíleny hlavní konstrukční uzly, což umožnilo u drtičů srovnatelných velikostí bezpečně instalovat výkonnější motory, a tím i dosáhnout vyšších výkonů a/nebo stupňů zdrobnění v daných specifických aplikacích.

Značná pozornost byla věnována snadnosti obsluhy a údržby, samozřejmostí je použití nepodlévaných drtících nástrojů u menších a středních velikostí drtičů. Významná je také redukce stavební výšky jednotlivých modelů, což usnadňuje jejich instalaci do mobilních jednotek.

Základní parametry v současnosti nabízených a vyráběných modelů jsou uvedeny v následující tabulce

tabulka

Při provozním nasazení drtiče HCU 10/65 v provozovně Mladovice byl drtič nasazen ve třetím stupni drcení a pracoval v uzavřeném okruhu s finálními produkty do 11 mm. Výkon drtiče se pohyboval v rozmezí 140 – 150 t/h, tvarový index všech frakcí jeho produktu splňoval požadavky pro kategorii Sl15.

Uvedené výsledky ukazují, že nová velikost HCU 10 úspěšně zaplňuje mezeru ve výkonových řadách běžných velikostí kuželových drtičů a je schopná při příznivých cenových relacích nalézt své místo jak při modernizacích stávajících linek, tak v nových, zejména mobilních aplikacích.

DSP Přerov spol. s r.o.
Kojetínská 2900/51
751 52 Přerov I - Město
Tel: + 420 581 209 051
Fax: +420 581 706 816 
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.dspprerov.cz

Text: kolektiv firmy DSP Přerov P-Z
Foto: Vladimíra Štěpánková

 

Back to top