FKM Příšovice – specialisté na výrobu a servis ocelových konstrukcí a dopravních pásů

Společnost FKM s.r.o., byla založena 23.3.1994. Její sídlo a vybudovaný areál s velmi dobrým technickým zázemím je v Příšovicích u Turnova. Tím, že její zakladatelé v minulosti dlouhodobě pracovali na ve firmách provádějící těžbu a zpracování kameniva, bylo dáno zaměření firmy - dodávky zařízení pro zpracovatelský průmysl stavebních hmot. Firma se postupně rozvíjela a rozšiřovala svou činnost v oboru. O firmě jsme si povídali s Miroslavem Havlem a Josefem Martínkem.

Jaký máte dnes rozsah práci ve firmě FKM?

Naší hlavní činností je poradenská a inženýrská činnost v oblasti zpracování a úpravy nerostných surovin a projekční a konstrukční činnost v oblasti zpracování, úpravy a transportu nerostných surovin. Zpracováváme návrhy, zajišťujeme výrobu a montáže zařízení na zpracování a úpravu nerostných surovin a recyklaci stavebních sutí. Provádíme opravy, modernizace a rekonstrukce drtících a třídících linek nerostných surovin, realizujeme návrhy a dodávky pásových dopravníků na přepravu sypkých hmot. Vyrábíme a dodáváme obloukové odklápěcí zakrytování pásových dopravníků a dodáváme smykové pružiny třídičů RT (Binder). Zajišťujeme obchodní činnost v oboru úpravy a zpracování nerostných surovin.

Co vše dále nabízíte a provádíte?

Nabízíme realizaci technologických zařízení na výrobu směsí pro MZK, míchaných minerálních betonů a cementových stabilizací a realizaci ocelových konstrukcí technologického charakteru. Vyrábíme pásové dopravníky ve stabilním, semimobilním a mobilním provedení. Provádíme opravy lopat stavebních strojů (břity a výlože plech XAR v tl. 6-30 mm). Nabízíme montážní práce včetně autojeřábu AD 20, zajišťujeme výrobu a montáže ocelových konstrukcí průmyslových a občanských staveb a výrobu a montáže ocelových střešních konstrukcí. Zajišťujeme dodávky výpalků z otěruvzdorných plechů XAR, Dillidur a nově i výrobu třídičů. Ke všem našim dodávkám poskytujeme kompletní servis.

V jakých společnostech a firmách jste se realizovali a podíleli na výstavbě a rekonstrukci technologických linek?

Na realizacích jsme se podíleli ve firmách EUROVIA a.s., Kámen Zbraslav spol.s r.o., CEMEX Sand k.s., Slévárna Turnov,ILBAU spol.s r.o., SCHWING Stetter s.r.o., STI Česko s.r.o. Rumburk, PSP Engineering a.s. Přerov, Pískovny Hrádek a.s., BEST a.s.

Jaké byly vaše poslední realizace?

Poslední akcí byla velká rekonstrukce v pískovně Dobříň Holcim a.s., kde byl dodán nový tunelový pas, včetně segmentových uzávěrů a pojízdný pas nad zásobníky. Dále byla provedena oprava skluzů a pohonů. Na čem v současné době pracujete? V současné době máme rozpracovaný kompletní návrh nové linky na zpracování kameniva pro jednu českou firmu. Dále jsme v několika výběrových řízení na rekonstrukce a opravy technologického zařízení na zpracování kamene. Jaké máte plány do budoucna? Plány do budoucna si moc velké nedáváme, protože situace ve stavebnictví je špatná. Naše krédo je nadále poskytovat svým zákazníkům a partnerům co nejlepší služby, aby naše společnost v této složité době obstála.

Za rozhovor děkuje a firmě FKM přeje dobré zákazníky Vladimíra Štěpánková

 

FKM s.r.o.
Příšovice 225
463 46 Příšovice
Tel.: +420 487 177 081, 482 881 070
Tel/Fax: +420 485 177 092
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.fkm.cz

 

Back to top