Editorial 2 / 2013

Vážení čtenáři,  voda je naprosto nutná pro život, ale je také velký přírodní živel a neutečeme před ní. Letošní povodně nám předvedly co voda umí. Zasáhly velkou část naší republiky a mnoha lidem voda vzala střechu nad hlavou. Povodňová vlna byla opět velká, hrozivá, tragická. Doufejme, že už se naši politici probudí a začnou dělat promyšlená opatření, aby takové katastrofy měly co nejmenší dopad na lidi.

Jaro nás nějak minulo, tak doufejme, že nám léto slunečné dny vynahradí. Slunce je životabudič a všichni ho moc potřebujeme. Někteří z nás by se nejraději odstěhovali na jih, kde je přece jen slunce více, nemusí se topit a nosit půl roku teplé oblečení. Přímořská letoviska už nás lákají a určitě se někteří za sluníčkem k moři alespoň na pár dní vydají. Mnozí mi dají za pravdu, že je velice příjemné procházet se bosí po pláži a nechat se mořem omývat a pozorovat západ slunce za mořem.

Doufám, že náš časopis Vás přivede na lepší myšlenky současně s nástupem léta. Přinášíme Vám rozsáhlou reportáž z 30. Mezinárodního veletrhu BAUMA 2013. Dočtete si o nových realizacích strojních firem, „Restaurování sochy Austrie“ ad. Přeneseme Vás do světa „zlaté horečky“, ne na Aljašku, ale do středního Vietnamu. Přiblížíme těžbu soli, její ložiska a solné doly např. v Polsku a Rumunsku. Pozveme Vás na Královské stříbření, kam jinam než do Kutné hory a na další akce.

Přeji Vám krásné a slunečné léto

Vladimíra Štěpánková

Další články z této kategorie


BAUMA 2013 - bezkonkurenční »

 

Back to top