Editorial 2 / 2022

Vážení čtenáři,
začínají letní dny a zvyšuje se počet venkovních předváděcích akcí, festivalů, různých srazů a setkání a také čas výletů a dovolených. Každý z nás se občas potřebuje vymanit ze všedních stereotypů, změnit prostředí a dívat se na život trochu s odstupem.

Jedním z krásných míst, kde lze dobýt energii jsou Hostýnské vrchy s nejvyšším vrcholem Kelčský Javorník vysokým 864 m n.m. V místních lesích se nachází řada technických památek, např. vodní nádržky na splavování dřeva či milíře na výrobu dřevěného uhlí. Perlou mezi památkami Hostýnských vrchů je poutní místo Hostýn s barokní bazilikou z roku 1747 a křížovou cestou od Dušana Jurkoviče. Milovníci turistiky a cykloturistiky si mohou vybrat z velkého množství značených stezek jak na kopcích, tak podél řek Moravy či Bečvy.

Vyhledávaným místem je také nedaleký hrad Helfštýn, kde se každoročně setkávají kováři a předvádějí návštěvníkům řemeslo, které má stále své kouzlo fortelné práce, ohně a železa.

My Vám připomeneme kovářskou historii a chrudimského rodáka a vynálezce Josefa Ressla. Pozveme Vás na mnoho zajímavých akcí do Hořic, Kutné Hory, Plasů, Chomutova, Šternberka, Brna a také na již zmiňovaný Helfštýn.

Přeji Vám krásné a ničím nerušené léto a těším se na viděnou na některé z akcí

Vladimíra Štěpánková

Život lze prožít dvěma způsoby.
Za prvé s přesvědčením, že neexistují zázraky
nebo s přesvědčením, že život je plný zázraků.
(Albert Einstein)

 01

 

Back to top