Editorial 1 / 2020

Vážení čtenáři, letošní mírná zima měla alespoň ta pozitiva, že silnice byť přeplněné, byly bez ledovek a sněhových jazyků. O to více nás trápily větrné vichřice, které způsobily velké hmotné škody na majetku a v přírodě. K odstranění těchto pohrom jsou kromě jiného důležité dopravní a přístupové komunikace.

Doprava byla a je od dávné historie přirozenou součástí lidské civilizace a jejího rozvoje. Z minulosti můžeme zjistit, že historicky nejúspěšnější národy byly právě ty s dobře promyšlenou dopravou. Například Egypťané dokázali dopravovat zboží až do dnešní Indonésie. Řekové se svým loďstvem ovládli Středozemní moře, Římané sítí silnic propojili celou Evropu. Což teprve rozvoj železničního stavitelství, který vypukl v 19. století. Zkrátka doprava je velmi důležitá součást našeho života.

V dnešní době, by bylo třeba odlehčit silniční nákladní dopravě a využit více železniční či vodní nákladní dopravy, a to zvlášť pro přepravu velkoobjemového zboží. Některá z těchto variant by byla u nás zcela určitě možná.

Letošní první vydání Vám přináší plno novinek z oboru stavební techniky i dopravy. Dozvíte se o lodních jeřábech, že kynžvartský pán - kníže Metternich se zajímal o lodní dopravu a také o největším Taxi. Pozveme Vás na Demo akce a odborné semináře. V závěru se dočtete, jak Portugalsko začalo strategicky podporovat rozvoj hornictví.

01

 Přeji Vám krásné jaro a na viděnou na některé z akcí.

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Další články z této kategorie


Medailonek »

 

Back to top