Boomer S2 - bezkonkurenční výkon v malém balení

V průběhu minulého roku uvedla společnost Epiroc na trh zcela novou dvoulafetovou vrtací soupravu Boomer S2 určenou pro důlní a tunelové práce v malých a středně velkých profilech.

Tato plně počítačové řízená vrtací souprava je na evropském trhu nástupcem dříve velice populárního avšak pouze hydraulicky ovládaného stroje Boomer 282.

01

Hlavní výhody stroje Boomer S2

  • vyšší bezpečnost díky kabině s certifikací ROPS a FOPS a dalším bezpečnostním prvkům
  • nepřekonatelná produktivita ve své třídě díky zvýšené životnosti, rychlejšímu vrtání a celkově posíleným součástem
  • zvýšená robustnost díky posíleným hydraulickým ramenům, vrtacím kladivům nové generace s dlouhou životností a robustnějšímu podvozku

Boomer S2 je vybaven nejnovější verzí řídícího systému stroje RCS (Rig Control System) verze 5 s dotykovou obrazovkou umožnující ovládání a sledování všech funkcí stroje pohodlně z jednoho místa.

Výkon a produktivita

COP MD20 robustnost a větší produktivita – nová generace vrtacích kladiv, o 30% nižší spotřeba vrtacího nářadí, o 15% větší rychlost vrtání než nejbližší konkurenti, nižsí vibrace, prodloužený servisní interval 1000 kladivohodin.

02

Hydraulický výložník BUT S zvyšuje produktivitu při nižších nákladech - duální rotační jednotka zajišťuje rychlé a přesné polohování s mimořádnou životností. Méně hadic na výložníku snižujeprostoje stroje.

03

Epiroc RCS maximalizuje váš výkon - zvýšení produktivity až o 15% díky nejnovější verzi RCS "Rig Control System", nové intuitivnímu rozhraní, vylepšený software a uživatelsky přívětivé prostředí zjednodušuje práci obsluhy a přispívá ke zvýšení produktivity.

Realizace

Na začátku tohoto roku byl první stroj Boomer S2 v rámci České a Slovenské republiky dodán do společnosti Slovenské magnezitové závody, akciová společnost, Jelšava, kde je používán pro dobývání magnezitu.

04

Druhý stroj Boomer S2 byl v listopadu tohoto roku dodán pro společnost Metrostav a.s. a bude použit nejprve pro projekt průzkumných vrtacích prací a posléze i pro samotnou ražbu nové linky D pražského metra.

epiroc

Text: Pavel Jindráček, ProductManager Underground and Rock Excavation
Foto: archiv společnosti

 

Back to top