Editorial 1 / 2019

Vážení čtenáři, nový rok už je v plném proudu a s ním přichází i plno technických novinek. Před několika dny skončil již 89. ročník AUTOSALON Ženeva, nejvýznamnější událost světového motorismu. Prodalo se zde nejdražší auto všech dob, Bugatti La Voiture Noire, v překladu „černé auto", které získal vážený zákazník Bugatti.

Mnichovské výstaviště se opět připravuje na největší přehlídku stavební a těžební techniky BAUMA 2019. Na tuto výstavu se firmy pečlivě připravují tři roky, aby zákazníkům mohly představit to nejlepší ze svého portfolia. A že o novinky nebude nouze, můžete se sami přesvědčit. I BAUMA bude mít určitě svého „černého koně".

V prvním letošním vydání Vám i my přinášíme plno zajímavostí, např. fotoreportáž z otevření nové výrobní haly společnosti Keestrack ve Šternberku u Olomouce. l když je zima na odchodu, do mrazivých výšin Vás vynesou jeřáby Liebherr a dozvíte se také proč je Hardox tak oblíbený materiál.

Na zvýšenou poptávku po odbornících v odvětví stavebnictví, těžby a manipulace reaguje Střední technická škola v Praze 4 - Akademie řemesel a nabízí jako první ze tří škol v České republice tříletý učební obor „Strojník".

Jarní zahřátí Vám přinese reportáž z Kanady z ostrova Vancouver, která přiblíží jak z vytěženého lomu udělat krásné zahrady – Butchartovy zahrady. Připomeneme Vám Ondřejovskou hvězdárnu a bratry Friče. Pozveme Vás také na plno zajímavých seminářů, konferenci a předváděcích akcí.

Přeji Vám krásné jaro, plné příjemných dní a setkání
A na viděnou na některé z akcí

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Další články z této kategorie


BAUMA 2019 je „za dveřmi" 8. – 14. dubna 2019 »

 

Back to top