Nové trendy u maziv a zkušenosti společnosti Chevron a nový produkt Delo

Prista Oil Czech Republic, autorizovaný importer značky Texaco Lubricants, uspořádal v říjnu tiskový briefing a diskusi u kulatého stolu na téma „Nové trendy a výzvy v oblasti specifikace maziv, spolupráce s výrobci strojů a zařízení, a zkušenosti společnosti Chevron v této oblasti".

Společnost Chevron

Chevron Corporation je jednou z předních společností ve světě v oblasti integrovaných energií. Vyhledává, produkuje a přepravuje surovou naftu a zemní plyn; rafinuje, prodává a distribuuje pohonné hmoty a maziva; vyrábí a prodává výrobky z ropy a aditiva; vyrábí energii; a vyvíjí a zavádí technologie, které zvyšují obchodní hodnotu všech aspektů provozu společnosti. Chevron sídlí v San Ramon, Californii.

 

Nové produkty Delo v Evropě

Společnost Chevron působící v Evropě pod hlavní značkou Texaco , nabídne na evropském trhu poprvé úplný sortiment svých komerčních a průmyslových produktů pod názvem Delo. Zákazníci dostanou příležitost mít od jediné značky všechny produkty k ochraně motoru, a to veškeré motorové oleje, kapaliny do poháněcí soustavy, do rozvodovek a náprav, plastická maziva a chladicí kapaliny s prodlouženou životností.

 

Jak se tvoří nové specifikace olejů?

Nové specifikace olejů se vytváří např. na základě identifikované potřeby, což může zahrnovat nová či očekávaná vládní nařízení, změny v požadavcích zákazníků, nová provedení motorů nebo servisní požadavky. Vývoj, tvorba a testování olejů nové generace vyžaduje spoustu práce a je potřeba, aby OEM (výrobci originálního vybavení), API, testovací laboratoře a společnosti pro aditiva během tohoto procesu úzce spolupracovali.

Jak úzce spolupracuje Chevron s výrobci?

Chevron s OEM ve většině případů s výrobci spolupracuje jako s vysoce důvěrnými partnery. Celosvětově zastává velmi silnou pozici ohledně plnění ve výrobě a na trhu s autopříslušenstvím s klíčovými vysokozátěžovými OEMs.

Co vnímáte jako nové trendy ve specifikacích maziv v silničním a stavebním sektoru?

Výrobci v dálničním sektoru chtějí, aby společnosti v oblasti maziv vyráběly kapaliny se stále nižší viskozitou, což by pomáhalo majitelům nákladních automobilů snižovat spotřebu paliva, a to je teprve začátek.

Jaké největší výzvy přináší tyto trendy pro výrobce maziv?

První výzva je výroba maziv se stále nižší viskozitou, která jsou skvělá pro úsporu paliva, a druhá nutná životnost motorů. Chevron neustále pracuje na technologiích, které umožní obojí. Na trhu již nabízíme úplnou řadu výrobků Delo a budeme s výrobci nadále spolupracovat na produktech nové generace,

texaco

Maziva Chevron se prodávají v Evropě pod značkou Texaco®. Každá hlavní značka má své vlastní produktové ochranné známky, kam patří Havoline® a Delo®. Technologické centrum v Gentu v Belgii poskytuje lokální technickou pomoc výrobcům původních zařízení (OEM) a jiným uživatelům maziv. Výrobní kapacity maziv se rovněž nacházejí v Gentu a v Antverpách v Belgii. Evropské distribuční středisko Chevron pro maziva Texaco® je ve městě Boom v Belgii.

 

Společnost představil a na dotazy odpovídal profesionál v oboru maziv Greg Croce, předseda společnosti STLE (Společnost techniků v oblasti tribologie a mazání - největší mezinárodní organizace v této pro oblasti), také manažer odpovědný za vývoj a správu produktové řady heavy duty v Chevron a pro značku Delo.

Další informace na www.chevron.com a www.prista-oil.cz

Z TB Vladimíra Štěpánková

 

Back to top