Atlas Copco, příznivý trend pokračuje.

Současná dobrá ekonomická situace v České i Slovenské republice, znamená pro Atlas Copco pokračující příznivý trend v počtu dodávek vrtacích souprav nastoupený v roce 2015. V tomto krátkém období naše společnost dodala do dnešních dnů na území České a Slovenské republiky ke stávající flotile 20 strojů.

Vystavena na Steinexpu

Je již samozřejmostí, že všechny tyto soupravy vybavené vrchovým kladivem či systémem Coprod, jsou řízené počítačem. Stojí za zmínku, že pro zákazníky, kteří z technologických důvodů preferují soupravy pracující na bázi ponorného kladiva, byla na veletrhu Steinexpo v Německu před pár týdny představena klasická lomová vrtací souprava s ponorným kladivem, řízená rovněž počítačem.

Počítačová verze vede

Atlas Copco v současnosti tedy nabízí kompletní výrobní program povrchových souprav, jak v klasické „hydraulické" verzi, tak verzi „počítačové". Záleží na zákazníkovi pro co se rozhodne.

Vzhledem k tomu, že se v České a Slovenské republice uzavřela pro naši společnost éra klasických hydraulických souprav v roce 2008, kdy byla dodána poslední, je jasné, že kurz nastoupený v roce 2005, dodávkou prvního „počítače" bude pokračovat a nemá alternativu. Výhody počítačových souprav jsou nesporné a zákazník si toho je dobře vědom.

Pokud se podíváme na typovou skladbu dodaných strojů z poslední doby, vidíme zejména typ SmartROC T40, což je typický pracant, který je vhodný zejména pro zákazníky, kteří provádějí vrtací práce ve velkém počtu lomů a kde jsou vysoké nároky na transport.

U ponorného kladiva převládá klasika v podobě dobře známé a zavedené FlexiROC D50. Z poslední doby nemůžeme též opomenout dodané stroje SmartROC C50 systému Coprod (počítač).
Hitem je SmartROCT45-10

Nakonec je nutné zmínit senzační vpád zcela nového typu SmartROC T45-10, vybaveného vrchovým kladivem o síle 30 kW, s krátkým ramenem a nářadím T-Wizz 60. Tento typ se stal v našich podmínkách skutečným hitem. To se projevilo dodávkou 7 kusů SmartROC T45-10 a 2 kusů SmartROC T45-11, což je slabší varianta s kladivem 25 kW, nářadím T51 a lomenným ramenem.

Vrtací nářadí Secoroc

Všechny stroje od prvních metrů vrtají s vysoce kvalitním vrtacím nářadí Secoroc, které se vyrábí ve výrobním závodě v městě Fagersta ve Švédsku. Za zmínku určitě stojí patentovaný výrobní postup vrtacích tyči T-Wizz, kterým se prokazatelně prodlužuje životnost vrtací kolony. Dle tohoto postupu máme ve výrobním programu závity T-Wizz 38 až T-Wizz 60.

a1

Jako poslední inovací bylo uvedení nového konceptu vrtacích korunek Power bit. Tyto korunky se vyznačují několika přednostmi oproti konkurenci např. novým tvarem roubíků tzn. Trubnoose ( vrchol nosu), tento název je ze švédštiny a znamená špičku nosu. Tento unikátní tvar plně nahradil tvar balistický a zároveň si zanechal vynikající životnost a vrtací rychlost jako balistický roubík. Dále stojí za zmínění, že všechny modely byly vyvíjeny laboratorně a celkově bylo po dobu testů navrtáno kolem 50 000 metrů.

Dodávky v letošním roce

Pokud tedy zmínit dodávky v letošním roce, jedná se o společnosti:

  • Calmit, spol. s r.o. - SmartROC T45-10,
  • Austin Powder Service CZ s.r.o. - SmartROC -T45 a SmartROC C50 systém Coprod
  • Max Bögl Czech s.r.o. a. – SmartROC T45-10 (první dodávka stroje AC v historii společnosti MB)

Lídrem na trhu

Jak již bylo zmíněno, první dodávka počítačem řízeného stroje v roce 2005 otevřela firmě Atlas Copco možnost se stát skutečným lídrem na trhu. Tato pozice stojí na tvrdé, poctivé práci v minulosti a rovněž i na množství omylech a chyb. Jsme si dobře vědomi, jak velká rizika a úskalí tato těžce vybojovaná pozice přináší. Jde zejména o obrovský tlak na servisní zázemí, počet servisních techniků, jejich vědomosti, dodávky dílů, cenovou politiku a mnohé další.

Vítáme šikovné lidi s praxí

V současnosti jsme rozšířili náš tým o dalšího servisního technika pro zastoupení v Třebíči. Ale už teď je jasné, že musíme pokračovat v náboru dalších pracovníků. Situace v na pracovním trhu není jednoduchá a najít dnes schopné lidi s vůlí pracovat je velice obtížné. Pro případný zájem rozšířit řady našich servisních techniků najdete kontakty na našich webových stránkách. Pro roky příští nám tedy zachovejte přízeň i nadále. Držte nám palce.

Text: Miloš Kánský
Foto: Archiv firmy

Atlas Copco s.ro.
Průmyslová 10
102 00 Praha 10
tel.: +420 225 434 220
www.atlascopco.cz

Další články z této kategorie

« Znovuzrození legendy – Powerscren Metrotrak HA

 

Back to top