Letošní Cat TATRA Roadshow přilákala více než 1200 hostů

Stavební i těžební stroje Cat®, nivelační a měřičské technologie TRIMBLE od společnosti SITECH CZ nebo nákladní vozy TATRA – to vše bylo k vidění na letošním Cat TATRA Roadshow 2017. Květnové předváděcí akce firem Zeppelin CZ, SITECH CZ a TATRA TRUCKS přilákala do pískoven v Poddunajských Biskupcích, v Hrušovanech u Brna a ve středočeských Ledčicích více než 1200  hostů.

Kromě tematicky oddělených stanovišť si mohli návštěvníci prohlédnout i závodní dakarský speciál týmu TATRA BUGGYRA RACING, historický dozer Caterpillar nebo veteránské „tatrovky" z přelomu padesátých a šedesátých let. Součástí roadshow v Hrušovanech a Ledčicích byly oblíbené dovednostní soutěže pro členy Klubu posádek Cat.

Technologie udávají směr...

Koncept letošní akce počítal s možností vyzkoušet si stroje s instalovanými technologiemi přímo v praxi. Návštěvníky čekalo v areálu pět tematických stanovišť, kde odborníci ukazovali jakým směrem se bude ubírat vývoj v oblasti stavebních a těžebních strojů. „Nivelační, kontrolní nebo měřičské systémy na strojích Cat, jsou-li správně využívány, zvyšují produktivitu na stavbě a přinášejí jejich majiteli vyšší zisk. Na této akci jsme chtěli lidem z branže na konkrétních případech ukázat, jak snadno se tyto technologie obsluhují a jak rychlé výsledky přinášejí," prozradil produktový manažer pro velké stroje Cat, Jiří Petr ze společnosti Zeppelin CZ.

Stanoviště 1

Přehled 2D i 3D nivelačních systémů od společnosti SITECH CZ. Technologie byly prezentovány na těchto strojích:  minirýpadlo Cat® 300.5E s laserovou nivelací, smykem řízený nakladač Cat® 246C s radlicí typu VPAT, pásové rýpadlo Cat® 330F LN, kolové rýpadlo Cat® M315F s naklápěcí lopatou (Rototilt)

Stanoviště 2

Ukázka přípravy digitálního modelu terénu a jeho nahrání do řídicí jednotky stroje. Modelovými stroji byly dva smykem řízené nakladače Cat® 246D (2x), vybavené radlicí a grejdrem.

Stanoviště 3

Integrované technologie od výrobce. Stroje jako sehraný tým. Sdílení dat mezi stroji. Jak funguje „real-time" komunikace mezi jednotlivými stroji na staveništi bylo předvedeno na dvojici válců Cat® CS44. Dalším modelovým strojem pro integrované technologie byl pásový dozer Cat® D6N XL s integrovanou 3D nivelací, rozrývačem a radlicí typu VPAT.

Stanoviště 4

Propojená stavba jako trend budoucnosti. Přenos dat mezi stroji na stavbě a projekční kanceláří. Jednoduché úpravy projektů. Významná úspora času a peněz.  Vystaven byl také speciální dron pro snímkování průběhu stavby.

Stanoviště 5

Jak materiál co nejefektivněji přepravit v terénu i na silnici? Odpověď dala nová nákladní vozidla TATRA PHOENIX Euro 6. K dynamickým prezentacím a zkušebním jízdám byly k dispozici jednostranné či třístranné sklápěče v provedení 6x6 a 8x8. Kromě těchto vozidel byl k vidění i nákladní automobil TATRA PHOENIX Euro 6 v limitované edici PRÄSIDENT, kterého se plánuje vyrobit pouze 120 kusů.

Stroje Cat v permanenci

Kromě výše zmíněných stanovišť si mohli hosté prohlédnout a vyzkoušet řadu dalších strojů Cat. Magnetem byly dvě novinky v produktovém portfoliu Zeppelin CZ – kolové rýpadlo Cat® M318F a kolový nakladač Cat® 966M XE. Nescházely ani populární stroje rýpadlo-nakladač Cat® 432F2, kolový nakladač Cat® 930M nebo minirýpadlo Cat® 308D CR SB. Vše měl na starosti se svými kolegy Pavel Škopek, předváděcí technik společnosti Zeppelin CZ.

„Kdo si hraje, nezlobí"

Na své si během Cat TATRA Roadshow přišli i členové zájmového sdružení Klub posádek Cat („KPC"). Ve třech disciplínách na strojích Cat změřilo síly celkem 41 soutěžících z řad členů KPC. Vítězové z obou zastávek se automaticky kvalifikovali na mistrovství Evropy v ovládání strojů Cat, které příští rok pořádá Zeppelin Fahrerclub v Německu. Letošními vítězi soutěže KPC se stali Tomáš Fikar (Hrušovany) a Radim Fucyman (Ledčice).

Závěrem

„Rekordní účast a velký zájem o vystavené stroje i technologie svědčí o tom, že sázka na vlastní show pod širým nebem byla správná. Chtěl bych tímto poděkovat našim partnerům, společnosti SITECH CZ a TATRA TRUCKS, že se spolu s námi podíleli na této jedinečné akci, díky které jsme mohli našim zákazníkům v přátelské atmosféře ukázat, co všechno naše stroje umí," zhodnotil letošní roadshow generální ředitel společnosti Zeppelin CZ, Stanislav Chládek.

Foto z Ledčic Vladimíra Štěpánková

Vladimíra Štěpánková

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top