Nejen prací živ je člověk

aneb co dělat, když skončí pracovní etapa?

Pokud máte zájmy a koníčky a dobré zázemí, život nekončí, ba právě naopak. Začíná nová etapa, kdy nemusíte vstávat načas, pospíchat do práce, plnit normy a požadavky druhých a když se Vám nechce, nemusíte nic. Ale to není případ Zdeňka Dvořáka, který strávil 40 let v lomu a celý život byl zvyklý pracovat jak fyzicky, tak duševně.

Jako kluk po vyučení nastoupil na brigádu do lomu Sýkořice, po vojně se tam vrátil a zůstal 24 let jako vedoucí. Práce ho bavila natolik, že dalších 20 let pracoval pro Kámen Zbraslav a to v jeho největším lomu Zbraslav. Práce se mu stala koníčkem, takže se podílel na realizacích a modernizacích v provozu a vždy tak, aby to bylo co nejvíce výhodné pro firmu Kámen Zbraslav.

Byl důrazný, mnohdy neoblomný, ale velmi oblíbený vedoucí u svých podřízených i přátel. S každým slušným člověkem se snažil vyjít a jiným dal najevo, co si myslí. Ne vždy se to setkalo s pochopením. Jak to tak v životě chodí, tak byl za více jak 20 let věrnosti a solidarity loajality k firmě řádně odměněn....

Ale protože má dobré zázemí, radost z dětí a vnoučat, plno zájmů a nápadů má konečně čas na jejich realizaci. A vše co dělá, dělá rád.

Děkuji, že jsme se potkali a že mi odborně a trpělivě pomáhá při tvorbě tohoto časopisu.

Vladimíra Štěpánková

 

Back to top