Liebherr RoadShow 2015 v Bratčicích

V jarních měsících v dubnu a květnu představila společnost Liebherr na pěti stanovištích v Rakousku a České republice průřez rozsáhlým výrobním programem stavebních strojů. V České republice probíhalo předvedení v pískovně Bratčice nedaleko Brna. Exponáty byly předvedeny v různých provedeních pro oblasti zemních prací, zemědělství a také průmyslové překládky dřeva a kovového šrotu, odpadového hospodářství a těžebního průmyslu. Společnost Liebherr pořádala RoadShow ve spolupráci s dlouholetými partnery Mercedes-Benz a Trimble.

Společnost Liebherr představila v akci své novinky

K vidění byl rychlestavitelný jeřáb Liebherr 53 K, který byl před očima návštěvníků během několika minut sestaven, průmyslový stroj LH 35 M pro hospodárnou překládku šrotu, flexibilně použitelný teleskopický nakladač TL 436-7(k dispozici jsou tři modely s výškou zdvihu 7 m), kolový nakladač L 509 Speeder pro zahradnictví a krajinotvorbu, výkonný buldozer PR 736 s pracovní hmotností 20 – 25 tun, efektivní kolový nakladač L 566 pro práci se dřevem, všestranné pásové rypadlo R 914 Compact se systémem Likufix a hydraulické lanové rypadlo Liebherr HS 8030 HD.

Světovou novinkou zde bylo pásové rypadlo Liebherr R 926 Compact, o provozní hmotností 25 - 27 tun. Výhodou tohoto stroje je spojení vysokého výkonu a mnohostrannosti s přednostmi stroje se zkrácenou zádí.

Liebherr a Mercedes-Benz - řešení pro výrobu a transport kvalitního betonu

Na podvozcích Mercedes-Benz byly představeny automíchače Liebherr a autočerpadla na beton Liebherr - dvojhřídelová míchačka DW 3.0. (zástupce nové generace - 3 m³), automíchač Liebherr HTM 1004 ZA - speciální návěs s povolenou celkovou hmotností 38 tun, autočerpadlo na beton 37 R4 XXT s čerpadlovou jednotkou THP 140 H a výkonné pásové čerpadlo na beton THS 110 D-K s maximální výkonností 102 m³/h.

Vynikající partnerství společností Liebherr a Mercedes-Benz

Mercedes-Benz v rámci Liebherr RoadShow poprvé představil připojitelný pohon „Hydraulic Auxiliary Drive" (hydraulický přídavný pohon), zkráceně HAD, který poskytuje dodatečnou trakci přední nápravě sklápěcích návěsů Arocs.

Další významnou novinku, kterou Mercedes-Benz představil, byla spojka Turbo Retarder. Inovativní systém s hydrodynamickou spojkou s regulovatelným plněním spojuje dohromady funkce „šetrného rozjezdu" a „šetrného brzdění a řazení bez opotřebení" do jednoho celku.

Oba systémy bylo možné otestovat při zkušebních jízdách v různých modelech Arocs. Prezentace společnosti Mercedes-Benz byla doplněna o novou generaci užitkových vozů Unimog a také o řadu nového Mercedes-Benz Vito.

Liebherr a kooperační partner Trimble

Během dne probíhala akční předváděcí show a v mezičase měli zákazníci stroje Liebherr a vozidla Mercedes- Benz a jejich posádky plně k dispozici. Návštěvníci Liebherr RoadShow 2015 si tak mohli vyzkoušet řídicí jednotky GPS a laserová řízení a také palubní váhy Loadrite společnosti Trimble ve spojení se stavebními stroji Liebherr.

Doplnění programu

Kromě zkušebních jízd a testování strojů Liebherr a vozů Mercedes-Benz v terénu, doplňovaly program prezentace produktů a vybavení, dovednostní soutěže a simulátory. Profesionální tým zástupců firmy Liebherr podával informace o servisních službách např. o kompletní montáži jeřábů, revizi mísicích zařízení, o nabídce kompletních služeb pro zemní stroje, logistice náhradních dílů a programu Reman pro komponenty Liebherr.

Pestrost a rozmanitost

Předváděcí dny Liebherr byly vskutku pestré a rozmanité zvláště pro návštěvníky, kteří neváhali a vyzkoušeli představené stroje Liebherr a vozidla Mercedes-benz v terénu. Na své si přišli i nejmenší návštěvníci, pro které byl připraven dětský trenažer. Zkrátka tato velkolepá Liebherr RoadShow 2015 v Bratčicích se vydařila k velké spokojenosti jak zákazníků tak organizátorů.

Z Bratčic Vladimíra Štěpánková

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top