INTERMAT Paříž 2015 - Veletrh v dynamickém rytmu

10. veletrh INTERMAT, který proběhl koncem dubna v Paříži, navštívilo 131 624 návštěvníků z toho 35% ze zahraničí z 168 zemí. Nejvíce jich bylo ze Středního Východu, severní Afriky a Turecka hledem k celkové ekonomické situaci ve světě a nejistotě, která převládá, byl pořadatel veletrhu s tímto výsledkem velmi spokojen.

Své produkty předvádělo 1410 vystavovatelů, INTERMAT byl pro ně příležitostí, jak si připravit byznys do budoucna, a to díky velmi dobré atraktivitě veletrhu pro firmy a podnikatele z Evropy, Středního Východu a Afriky. Velmi důležitým výsledkem byla vysoká kvalita návštěvníků, kteří v mnoha případech přijeli na veletrh, aby našli řešení pro své investiční projekty, jak uvedla Paní Maryvonne Lanoë, generální ředitelka veletrhu.

World of Concrete Europe – betonářské odvětví

První konání World of Concrete Europe v rámci veletrhu INTERMAT 2015 umožnilo nabídnout mimořádnou a ucelenou přehlídku betonářského průmyslu. Akce se zúčastnílo 200 vystavovatelů zaměřených na beton a tato sekce přilákala nový segment návštěvníků.

Přehlídka inovací z celého světa

INTERMAT 2015 představil četná inovativní řešení. Na stáncích vystavovatelů bylo k vidění více než 100 novinek a inovací. Ty nejlepší získaly ceny Innovations Awards, udělené již na akci Pré-Intermat , která proběhla v lednu v Paříži.

Jednou ze zajímavostí byly mobilní obalovny, které si na stavbě silnic vydobyly své místo. Společnost MARINI nabízí obalovnu s kapacitou od 80 do 160 t/hod., která se hodí na stavby menší velikosti, ale přináší inovace, které mají snížit výrobní náklady. Tato kontinuální obalovna je vybavena válcem na vysoušení a recyklaci protiproudem, díky němuž může docházet až 50% recyklaci živičných povrchů.

INTERMAT 2015 plnil také roli informačního centra a místa pro výměnu zkušeností, a to v rámci řady workshopů a konferencí tematicky zaměřených (beton, pronájem techniky, demolice, kopírování-padělky, distributoři v Evropě, na Středním Východě a v Africe ad.).

Kontakt pro Česko a Slovensko : ACTIVE COMMUNICATION Praha, tel. 222 518 587, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Slovo Bruno CAVAGNÉ prezidenta Francouzského svazu stavebnictví (FNTP)

VÝVOJ STAVEBNÍCH PRACÍ SE BEZ STROJŮ NEMŮŽE OBEJÍT

Stavební stroje jsou ústředním bodem procesu výstavby. Technická dovednost francouzských podniků, které realizují veřejné zakázky ve stavebnictví, je uznávána po celém světě. Schopnost našich partnerů, výrobců stavebních strojů, je důležitou osou pro záruku nejlepší výkonnosti v oblasti našich činností. INTERMAT, k němuž se Francouzský svaz stavebnictví připojil již od jeho prvního ročníku, je jednou z největších mezinárodních přehlídek.

Ať jde o neustálý vývoj výkonnosti, energetický vývoj nebo vývoj předpisů, stavební stroje jsou vystavovány trvalým výzvám. V rámci svého využití v nejrůznějším prostředí se stavební stroje čím dál tím víc přizpůsobují požadavkům na optimální bezpečnost pracovníků, rozumné využívání přírodních zdrojů, materiálů, energií a požadavkům na to, aby provoz staveniště byl lépe akceptován. V celém cyklu výstavby vstoupily stavební stroje a systémy do nové dimenze spojené s digitálními technologiemi, které jsou už každodenní součástí života našich podniků.

Podniky, které stavební stroje a zařízení využívají, a Francouzský svaz stavebnictví udržují pravidelné a trvalé styky s výrobci. Vzájemné zjišťování zájmů a potvrzení nových potřeb podporuje a posiluje politiku inovace výrobců.

Čerstvě udělené ceny za inovaci za rok 2015 jsou v řadě těch předchozích ve znamení větší rozmanitosti, ale přesto zůstávají u trvalých výzev, které podniky realizující veřejné stavební zakázky řeší: jde o respekt k lidem a k životnímu prostředí. Nicméně se objevují nové cesty inovace spojené s digitálními technologiemi, jako je správa a využívání dat a řízení procesů na stavbě.

Kéž by u nás byla také technická dovednost českých lidí doceněna, rovněž jejich solidarita k firmám, realizovaly se včas a kvalitně zakázky a ceny byly dobře nastaveny a nepodbízeli se....... (pozn.red)

 

Back to top