Slunečná Marokánka 2015 – 18. ročník

V polovině dubna proběhla oblíbená předváděcí akce MAROKÁNKA, kterou pořádá firma KUHN-BOHEMIA, a.s., Fa RENE a.s. a Městské lesy Hradec Králové. Koná se každoročně nedaleko Hradce Králové v pískovně Marokánka, kterou provozuje společnost ADOZ s.r.o.

Prezentace společnosti KUHN-BOHEMIA a.s.

Vstupní bránu na předváděcí plochu dělalo pásové rýpadlo KOMATSU PC240LC-8SLF. Předvedeny byly různé typy a provedení strojů Komatsu pro stavební a lesní účely – smykem řízené nakladače, minirýpadla PC16R-3 a PC35MR-3, kompaktní kolový nakladač WA70-7, rýpadlo-nakladač WB93R-5 s hydraulickým kladivem Furukawa, hydraulické pásové rýpadlo PC138US-10, kolové rýpadlo PW148-8 ad. Velký zájem byl také o pasový dozer D51EX-22, na kolovém rýpadlu PW180-10 byla nasazena třídící lopata Cruscher fy. HARTL, v zastoupení firmy Noka AC s.r.o. Některé stroje byly osazeny lžícemi firmy Triga-MF. Největším zástupcem strojů Komatsu byl kolový nakladač WA470-7, který byl stále v akci. Pásové rýpadlo PC170LC-10, které bylo rovněž středem pozornosti zákazníků, si z Marokánky odvážel přímo majitel.

Další vystavovatelé

Manipulační techniku Palfinger a Palift představila firma KUHN-MT s.r.o. Společnost Fa Rene a.s. předváděla nové modely nákladních, užitkových a osobních vozů Mercedes Benz a vozů Fuso Canter.

Stálicemi této akce jsou firmy, které nabízely své produkty: Pewag – ochranné a sněhové řetězy, Tamtron s.r.o. – mobilní váhy, Kovaz s.r.o. – hydrauliku a pneumatiku, Pneu-Truneček s.r.o. – pneumatiky pro stavební stroje, Berner – profesionální nářadí, FRD-Furukava – bourací a hydraulická kladiva, demoliční nářadí, Agrometall – zemědělskou a komunální techniku, VMP – stavební techniku, Fons – nivelační techniku Topcon a DECKENBACH – výhradní dovozce a distributor olejů. Letos přibylo na Marokánce i několik nováčků - firma CZ SCREENN s.r.o. nabízející minitřídičky a dále firma WEBASTO dodávající nezávislá topení. Službu také nabízela známá leasingová společnost SG Equipment Finance.

Doprovodný program

Akční jízdy na trialové motorce předvedl mistr republiky Martin Křoustek. V terénu se návštěvníci mohli projet pracovními čtyřkolkami SUZUKI a YAMAHA. U fimry Harness motorcycles si mohli vyzkoušet vše pro motorkáře a motocykly a kartcrossové speciály společnosti RSK Trade s.r.o. řízené Romanem Kalvodou.

Vstřícná atmosféra je důležitá

Všichni zástupci firmy Kuhn-BOHEMIA a.s. se věnovali ochotně zákazníkům, kteří měli zájem si stroje otestovat a vyzkoušet si je v terénu. Generální ředitel Ing. Daniel Sys si pochvaloval rostoucí zájem o stroje Komatsu.

Hlavní organizátor ing. Jiří Bosák, byl na roztrhání. Jak bylo patrné z příjemné atmosféry, zákazníci se na Marokánku velmi rádi vracejí a my též. Zkrátka 18. ročník předváděcí akce Marokánka se velmi vydařil.

Z Marokánky Vladimíra Štěpánková a Stanislav Ottomanský.

 

Back to top