Seminář FUCHS oleje a maziva 2015 aneb vše závisí na správném mazivu

V příjemném historickém prostředí zámku Liblice proběhl koncem roku 2014 seminář společnosti FUCHS OIL.

Zahájení a přednášky

Seminář zahájil jednatel společnosti ing. Jan Cholenský, CSc., který přivítal všechny účastníky a popřál příjemný den a pobyt na zámku Liblice se společností FUCHS OIL. Připomněl její význam a vývoj ve světě olejů a maziv a zdůraznil činnost poskytovanou zákazníkům formou služby CPM – Chemical Process Management, který zákazníkovi nabízí možnost kompletní evidence a přehled o spotřebovaných kapalinách pomocí čárových kódů a on-line přístupu k datům.

Společnost FUCHS dnes patří mezi 10 největších výrobců maziv na světě a vyrábí více jak 10 000 produktů, které prodává více jak 100 000 zákazníkům po celém světě. Produkty FUCHS obsahují kompletní sortiment maziv pro všechny automotivní aplikace a průmyslové obory. FUCHS je lídrem ve vývoji olejů a maziv, což dokazuje i novinka ve výrobě nového oleje na bázi průkopnické technologie XTL ®. Díky této technologii tento olej dosahuje vynikajících parametrů jako je extrémně vysoký viskozitní index, který zajistí mazací film i v extrémních podmínkách. Motory naplněné těmito oleji dosahují nižší spotřeby paliva a oleje.

Plastická maziva, současné světové trendy

Alexandr Hey (FUCHS, Mannheim, Německo), specialista na plastická maziva

Plastická maziva jsou nedílnou součástí při mazání pohyblivých součástí. Jejich vlastností se využívá zejména pro mazání kluzných nebo valivých ložisek. Použití speciálních zahušťovadel, olejů a aditiv, lze využít zejména v náročných provozních podmínkách – elektro-chemický průmysl, potravinářství, hutnictví, při těžbě a zpracování surovin. Produkty společnosti FUCHS mají mnoho referencí a schválení od světových výrobců nákladních vozidel jako MB, MAN, DAF, VOLVO ad., ale i stavebních a zemědělských strojů – CAT, MTU, KOMATSU, JCB, JD, CASE ad.

Antikorozní prostředky

Ing. Richard Boř, technik Industry

Společnost FUCHS zaujímá 1. místo v antikorozních prostředcích na světovém trhu. Nyní dochází ke změnám ve výrobním programu z důvodu sjednocování výrobních postupů. U vodou odpudivých produktů, kde použitím nových aditiv vznikla nová řada, která postupně nahradí stávající produkty. Novinkou je nová receptura – Anticorit CPX, která je na bázi speciálního vosku, bez obsahu rozpouštědla i vody. Tyto produkty se používají pro ochranu dutin a vnitřních částí karoserií s dlouhodobou antikorozní ochranou .

Oleje TITAN pro plynové motory

Katrin Montag (FUCHS, Mannheim, Německo), specialistka na oleje pro plynové motory

Motorové oleje TITAN GANYMET společnosti FUCHS byly speciálně vyvinuty pro stacionární plynové motory. Nabízejí široké spektrum olejů pro aplikace s použitím různých druhů plynů (zemní plyn, skládkový aj.). Speciální receptury poskytují maximální úroveň ochrany proti opotřebení a působí proti tvorbě kalů, kyselin a proti korozi. Oleje Titan GAYMET, ideální řešení pro motory kogeneračních jednotek bioplynových stanic.

First Fill Lubricants – Maziva pro první náplně

Krisztián Rada, Business Development Manager CEE OEM

Úkolem OEM divize je používání produktů FUCHS již při výrobě tzn. maziva pro prvních náplně, kde spolupracuje se všemi světovými výrobci vozidel. Na každém osobním vozidle je více jak třicet různých druhů plastických maziv a více jak deset rozdílných olejů a provozních kapalin. Jeden z příkladů je skutečnost, že 90 % vyrobených tlumičů je naplněno oleji FUCHS. Důkazem dobré kvality produktů pro automobilový průmysl svědčí ocenění od společností Daimler AG, Jungheinrich, Bosch, Volkswagen, JD ad.

Novinky v produktech pro mobilní techniku

Ing Pavel Brož, technik Automotive

Představeny byly trendy a vývoj nových motorů a s tím související novinky ve vývoji a výrobě nových olejů. Exkluzivní novinkou je TITAN GT1 EVO SAE OW-20 celosvětově první a jediný motorový olej se schválením BMW Longlife-14FE+ , speciálně vyvinutý pro benzinové motory BMW řady N20. Samozřejmě využívající novou technologii olejů XTL ®. Doprovodné akce Seminář doprovázela výstava produktů a služeb společnosti FUCHS OIL. Představena byla plastická maziva a jejich vlastnosti a potravinářská maziva CASSIDA. Proběhla také ukázka měření vodou mísitelných kapalin a praktické ukázky Technického servisu FUCHS.

Zpestřením programu bylo přestavení jezdce Václava Milíka, jeho závodního stroje a týmu FUCHS Silkolene Racing Team. Nescházely ani oblíbené soutěže o hodnotné ceny. Nádherné kulisy zámku Liblice, vystavené exponáty historických traktorů a výborná kuchyně dolaďovala příjemnou atmosféru semináře. Každý z účastníků semináře odjížděl plný dojmů z přednášek a doprovodných akcí a ženy s květinou.

 

Back to top