Nové kloubové dampry Cat 725C – 730C / 730C EJ přinášejí řadu revolučních technických řešení

Kloubové dampry Cat řady C jsou univerzální stroje, které najdou uplatnění při zemních pracích, na stavbách nebo při výstavbě infrastruktury. Spojují v sobě výbornou ovladatelnost, nízký měrný tlak na terén a bezkonkurenční trakční vlastnosti.

New articulated dumpers Cat 725C - 730C / 730C EJ brings many revolutionary technical solutions.

Technický vývoj v oblasti stavebních a zemních strojů kráčí mílovými kroky vpřed a je udáván zejména zvyšujícími se nároky zákazníků na hospodárnost provozu, ale také nároky na provozní parametry strojů. Nová modelová řada C kloubových damprů od amerického výrobce Caterpillar (modely 725C, 730C a 730C EJ s ejektorem) se může pochlubit celou řadou nových konstrukčních prvků, které usnadňují obsluhu stroje, zlepšují jeho provozní vlastnosti a přispívají k větší univerzálnosti těchto strojů.

Cat 725C

Nejmenší zástupce modelové řady je osazen novým motorem Cat C9.3 ACERT™. Navzdory tomu, že se jedná o menší motor než v předchozí řadě (dříve Cat C11 ACERT™), poskytuje více točivého momentu (+20 %) a více výkonu (+5 %). Převodovka je nově doplněna o technologii APECS pro plynulejší řazení převodových stupňů. Přeřazení již není primárně závislé na otáčkách motoru, ale na točivém momentu. Jakmile motor dodává větší točivý moment, převodovka plynule přeřadí. Toto řešení je šetrné k motoru a významně pomáhá k úspoře paliva.

Cat 730C a Cat 730C EJ


Tyto výše uvedené modely se dočkaly nejvíce konstrukčních změn. Použitím silnějšího motoru Cat C13 ACERT™ ve spolupráci s převodovkou APECS se podařilo zvýšit výkon (+16,5 %) a točivý moment (+30 %). Podle prvních zkušeností z provozu se tyto dampry vyznačují lepší ovladatelností i vynikající průchodností terénem. Podobně jako u větších kloubových damprů Cat jsou i ty „céčkové" nyní vybaveny retardérem, který výrazně zvýšil brzdný účinek (+60 %) a obsluha stroje tak má větší jistotu například při sjíždění svahů. Bezkonkurenční novinkou, která výrazně usnadňuje obsluhu, je plně automatický systém pro řízení záběru kol. Na nezpevněném nebo kluzkém povrchu obvykle strojník uzamkne uzávěrku diferenciálu. V tomto případě ale nastupuje automatika – pomocí snímačů na kolech systém zjistí, zda dochází k prokluzu a automaticky zamkne diferenciál. Ovládat nové kloubové dampry Cat je nyní opravdu hračkou.

01

Přepracováním prošla také kabina strojníka. Velké péče byla věnována rozmístění ovládacích prvků a také lepšímu výhledu z kabiny; pohodu v interiéru zajišťuje například výkonnější klimatizace.

Dle prvních ohlasů mají kloubové dampry řady C na českém trhu velký potenciál, zejména co se týče zvýšení produktivity a úspory nákladů. Více informací o nové řadě kloubových damprů Vám rádi poskytnou prodejci autorizovaného dealera značky Cat, společnosti Zeppelin CZ.

zeppelin-cat

Kontakty naleznete na webových stránkách www.zeppelin.cz

 

 

Back to top