Seminář Fuchs oleje a maziva 2014

V krásném prostředí zámku Liblice se konal v prosinci Seminář Fuchs oleje a maziva 2014, který pořádala jako každoročně společnost Fuchs oil Corporation (CZ), spol. s r.o. Seminář zahájil a zákazníky přivítal ing. Jan Cholenský, Csc, jednatel společnosti. Připomněl historii koncernu Fuchs a jeho dnešní postavení ve světě. Historie koncernu je rodinná tradice, firma byla založena v Mannheimu v roce 1931 panem Rudolfem Fuchsem.

Principy a široké spektrum použití i zákazníků

Koncern FUCHS je v celosvětovém měřítku jedním z rozhodujících výrobců specializovaných maziv a prostředků pro speciální případy použití. Politika koncernu je postavena na třech základních principech: sociální, ekologický a ekonomický. Jedním z nejdůležitějších základních předpokladů principu „vše z jednoho zdroje“ je globální vývoj a výroba produktů i pro speciální případy použití. Pracovníci koncernu FUCHS poskytují na celém světě úplný technický servis, od poradenství a prodeje až po technické služby ve formě údržby a dohledu.

obr1

Společnost FUCHS OIL CORPORATION (CZ), spol.r.o. je dceřinou společností se 100 % vlastnictvím holdingu Fuchs Petrolub AG, který je největším nezávislým výrobcem maziv na světě, vlastní 50 dceřiných společností a 34 výrobních závodů po celém světě. Výrobní sortiment obsahuje vysoce hodnotná maziva pro nejširší oblasti použití průmyslové po automobilovou, od stavebnictví po zemědělství. Společnost Fuchs Oil působí na trhu v České republice od roku 1991, má vlastní logistický areál v Oticích u Prahy a logistické centrum v Ostravě Kunčicích. Vlastní tým technických specialistů schopných zpracovat i náročné projekty CPM přímo u zákazníka. Od 1.1.2013 je tým rozdělen na skupiny Automotive a Industry a 1.7.2013 společnost FOCZ přešla kompletně na program SAP.

Odborné přednášky

Současné trendy a strategie managementu údržby v moderním podniku
Prof.ing. Václav Legát, DrSc., předseda české společnosti pro údržbu zdůraznil jak důležitá je strategie každé firmy pro řádnou údržbu strojů.

Fluid management – nástroj moderní údržby strojů
Ing. Richard Boř, technik Industry, přiblížil nové trendy údržby strojů.

Produkty pro plynové motory – oleje TITAN GANYMENT a další produkty
představil ing. Pavel Brož, technik Automotive. TITAN GANYMENT je prvotřídní syntetický vysoce výkonný olej. Dnešní trend, převážně ve městech, je auto poháněné plynem, které má rychlejší a vyšší spalování.

Novinky v obráběcích kapalinách a Špičková potravinářská maziva CASSIDA
předvedl Ing. Richard Boř, technik Industry

Oleje pro nákladní automobily, nová schválení olejů TITAN,
kterou přednesl Ing. Pavel Brož, technik Autmotive byla přínosem především pro zákazníky těžebních, stavebních a dopravních společností. Seznámil zákazníky s emisními limity a způsoby dodržení snížených limitů. Připomněl důležitost technických zařízení k úpravě výfukových plynů a jejich funkcí. Představil nové produkty FUCHS, nová schválení u stávajících produktů a nová schválení od českých výrobců vozidel.

TITAN - Převratná technologie v motorových olejích

(uvádíme některé z nich více na www.fuchs-oi.cz)

  • TITAN CARGO LD3 10W-40, nový motorový olej pro nákladní automobily (HD), speciálně vyvinutý pro motory Euro 6, pro SCANIA LDF-3, vyrábí Scania.
  • MAN M 3677 nízko popelnavý olej byl speciálně vyvinut na splnění požadavků nových motorů MAN Euro 6
  • MAN M 3377 na žádost zákazníka je povoleno používat motorový olej Longlife MAN M 3377 pro motory Euro 6

Upozornění: Motorové oleje dle MAN M 3477 nesmí být používány v motorech Euro 6!

Oleje a maziva pro vozidla TATRA

Obecné požadavky na oleje pro motory TATRA od řady Euro 2 a vyšších jsou tyto: Výkonnostní třída ACEA-E3 a vyšší, viskozitní rozsahy SAE 15W-40 a 10W-40. TATRA schválila i nějaké oleje viskozity 5W-40. Z našeho sortimentu jsou alternativy: TITAN TRUCK PLUS SAE 15W-40, TITAN CARGO MC SAE 10W-40.

Motorové oleje pro vozidla TATRA (motory DAF)

Pro motory PACCAR MX Euro 5 provozované ve střední a západní Evropě se vyžaduje použití motorového oleje viskozity SAE xxW-40 nebo xxW-30 a splnění ACEA E6.

Oleje pro traktory ZETOR

Produkty TITAN CARGO 15W-40 (pro motor) a PLANTO Hydramot SL 5W-40 (převody a hydraulika) byly testovány pro servisní náplně traktorů. V testech prokázaly dobré výsledky, bylo jim uděleno schválení a budou uvedeny v servisních manuálech traktorů ZETOR.V nových řadách traktorů ZETOR je předpokládáno použití motorů DEUTZ.

Technický servis Fuchs

Je nová služba průmyslovým zákazníkům společnostem FOCZ, kterou společnost Fuchs Oil nabízí. Účelem této služby je pomocí kvalifikovaných zásahů udržet provozní náplně ve strojích v takové kondici, která umožní prodloužení jejich životnosti. Přínosem je úspora potřebného množství kapalin.

Údržba a pravidelná kontrola se vyplatí

Důležité je především nepodceňovat údržbu o stroje a zařízení. Předcházet vzniku poruch a používat správná maziva a mazání. Operativně odstraňovat vzniklé poruchy, snižovat dopady provozu výrobního zařízení na životní prostředí. Zajistit bezpečnost provozu a vynaložit optimální náklady na údržbu aj. Určitě se vyplatí správně investovat do maziv a olejů a do školení a výuky techniků, kteří májí údržbu strojů nastarost. To vše společnost Fuchs Oil nabízí a doporučuje.

Přednášky byla velmi odborně vedené a pro zákazníky velkým přínosem pro jejich profese. Jak je vidět společnost Fuchs oil má zákazníkům co nabídnout. Na závěr ing. Jan Cholenský osobně poděkoval všem zákazníkům za účast a pozval je na akce, kterých se společnost Fuchs Oil účastní a podporuje. A že jich není málo.

Vladimíra Štěpánková

Vydavatelka a šéfredaktorka časopisu LOMY A TĚŽBA

 

Back to top