Editorial 1 / 2014

Vážení a milí čtenáři, zima nás letos nějak minula, jakoby zapomněla co chtěla. Někde bylo sněhu nečekaně hodně a jinde k velkému překvapení téměř žádný.

Anglii postihly dlouhodobé deště, naopak Kanadu silné mrazy. Sněhu bylo dost i v Soči, kde probíhaly XXII. Zimní Olympijské hry. Česká reprezentace nám udělala velkou radost, byla zde velmi úspěšná a přivezla domů osm cenných kovů. Únor je také čas plesů, masopustů a zabíjaček. Každý si užil určitě svého dosytosti a teď už se těší na jaro, které přichází nečekaně brzo. Zaskočilo i stavební firmy nepřipravené k „rozjezdu“malých i velkých staveb. Objevují se první sněženky, přilétají špačci a ženy začínají odkládat zimní oblečení.

obr1

Takže jaro je tady svěží a zelené a s ním přichází i letošní první vydání časopisu Lomy a Těžba. Určitě Vás zaujmou technické novinky známých firem, či historie nákladních vozů Volvo. Dozvíte se více o těžbě pískovce ve Velké Británii, o největším měděném dolu na světě a o zpracování kamene ve Vietnamu. Pozveme Vás na mnoho zajímavých akcí, především na Mezinárodní veletrh EXPO Mokrá, předváděcí akci Marokánka a na unikátní výstavu Osobní automobily Praga.

Těšte se z krásných jarních dnů a na viděnou na některých z akcí

Vladimíra Štěpánková

 

Back to top