Editorial 4 / 2012

Vážení čtenáři, končí čas vinobraní a ze všech stran na nás dýchá kouzlo podzimu. Začaly výlovy rybníků, myslivecké hony a hubertské jízdy. Takový je podzim a také mlhavý, chladný, ale i nádherně zbarvený, hrající všemi barvami, které má malíř podzim na paletě.

I zima už vystrčila na pár dní růžky a dala na vědomí, že je za dveřmi, tak jako Vánoce.

Svatomartinské husy snědeny, Martinské víno vypito a blíží se čas advetní, období předvánočních koncertů, trhů, přátelských setkání a zamyšlení nad uplynulým rokem.

Dnešní uspěchaná a chaotická doba nijak nepřispívá klidu a pohodě. Nevíme jestli máme šetřit na nové boty, či zuby nebo první, druhý či pátý důchodový pilíř, na pojištění na život, či na blbost, na telefon dotykový, bezdotykový nebo žádný atd....... Zcela určitě šetřte zdraví a síly na Vánoce, zimní radovánky a na další nový rok.

Do ruky se Vám dostává další vydání časopisu Lomy a Těžba. Tentokrát se dozvíte jak bylo na Strojírenském veletrhu v Brně. Burčák sice nebyl, ale novinek bylo dost. Seznámíme Vás s projektem Robotizované pracoviště 3D ve SPŠ kamenické a sochařské v Hořicích, dočtete se o těžbě a využití stříbra. Reportáž z Vietnamu Vám představí pevnost královské dynastie Ho ze zelené žuly. Pozveme Vás do Mnichova na Světový veletrh stavení techniky, důlní techniky a techniky na výrobu stavebních hmot BAUMA 2013 na další oborové a zajímavé mezinárodní veletrhy a akce.

Přeji Vám dobré ukončení letošního roku, krásný předvánoční čas a příjemné Vánoce se svými bližními.

Poděkování všem, kteří stáli a stojí při mně a kteří se podílejí na tvorbě časopisu

Vladimíra Štěpánková

Další články z této kategorie


Bauma 2013 »

 

Back to top