Kaznějov 2012

V polovině května 2012 se v Kaznějově, největším kaolinovém dole v České republice, patřící společnosti LB Minerals s.r.o., konala společná předváděcí akce stavebních strojů KOMATSU a nákladních vozů TATRA ,,KAZNĚJOV 2012'' Akce byla uspořádána k 10. výročí otevření pobočky firmy KUHN BOHEMIA a.s. v Plzni.

Prezentace strojů KOMATSU

Komatsu patří mezi výrobní špičku stavebních a zemních strojů na světě. Nabídka strojů zahrnuje všechny kategorie stavebních a zemních strojů. Dlouholetá sériová výroba, obrovský vývojový, výrobní a prodejní potenciál firmy Komatsu zaručuje strojům špičkové technické parametry, vysokou spolehlivost a celosvětové zázemí. V lomu Kaznějov, společnost Kuhn Bohemia představila stroje KOMATSU různých kategorií - pásový dozér D65EX-16, D51PX-22, pásové rypadlo PC290LC-8, kolový nakladač WA480-6, smykem řízený nakladač SK815-5, kolové rypadlo PW148-8 s nivelačním systémem TOPCON, midirypadlo PC88MR-8, minirypadlo PC30MR-3, PC45MR-3, rypadlo nakladač WB97S-5 a na pásovém bagru PC 240 LC-8 byla předvedena drtící lžíce MB crusher BF 903.

Prezentace nákladních vozů TATRA

Dealer vozů Tatra firma Miloslav Pašek resp. jeho dceřiná firma Pašek s.r.o. provozuje v kaolinových dolech a kamenolomech cca 30 ks nákladních vozidel Tatra T163 řady 38ESKT/411, 33ESKT/411 a další řady T163 3xxSK8/370, tři nákladní vozy Tatra T815 8x8 a zatím jedno vozidlo Tatra Phoenix 8x8. Na akci „KAZNĚJOV 2012" byly vystaveny vozy Tatra T158 sklápěč S1 a Tatra Jamal T 163-33ESKT/411. Tři nákladní vozy Tatra – Jamal, Tatra 815 8x8 a Tatra Phoenix 8x8 byly k dispozici zákazníkům, kteří se je mohli v terénu kaolinového lomu otestovat.

Spolupořádající firmy a společnosti

Svou nabídku zde předvedly spolupořádající firmy - Noka – Atlas Copco, pewag , Welco, Auto Volf – nabídka osobních vozů Volvo 4x4, Nekr, Čemat, Biggest stavební stroje, firma Schwarzmüller předvedla v lomu cisternu pohonných hmot a společnost Kuhn-MT vystavovala manipulační techniku Palfinger na vozidlech firmy Bagger. Služby nabízely firmy VB Leasing, Geodis a ST Rybnice.

Doprovodný program

Návštěvníci si mohli vyzkoušet předváděné stroje KOMATSU a ověřit si svou zručnost a jejich technické přednosti. Projet se mohli nákladními vozy TATRA v náročném terénu testovacího okruhu, který vedl přes ukázku vlastní těžby, nakládky a vykládky vytěženého materiálu.

Slunečné počasí, malebné a příjemné prostředí kaolinového lomu Kaznějov dodávalo celé akci příjemnou pohodu. Vystavovatelé se ochotně věnovali všem návštěvníkům, kteří si čas zde strávený patřičně užívali jak na strojích KOMATSU, tak v nákladních autech TATRA. (zkrátka Amerika....)

Na závěr  hlavní organizátor akce František Škultéty, ředitel plzeňské pobočky KUHN Bohemia, poděkoval všem obchodním partnerů a popřál jim hodně zdaru v dnešní divoké době.

Za pozvání děkuje a z lomu Kaznějov zdraví

Vladimíra Štěpánková

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top