Společnost TRIGA-MF nespí na vavřínech

Firma TRIGA = design, vývoj a výroba kompletního sortimentu přídavného zařízení.

I v dnešní ekonomicky nestabilní, turbulentní době jsou firmy, které promýšlejí a s velkým nadhledem plánují kroky do budoucna. Jedna z firem, která jde právě tímto směrem je moderní strojírenská firma TRIGA-MF spol. s r.o. z Lomnice nad Popelkou. Firmu založil dnešní majitel a jednatel firmy Ing. Zdeněk Čepek a dnes ji vede a rozvíjí se svým synem, rovněž majitelem a výkonným ředitelem Ing.Martinem Čepkem, MBA.

Společnost TRIGA-MF spol. s r.o. je v současné době největším českým výrobcem přídavných zařízení ke stavebním strojům. Od roku 1994 je zaměřena na design, vývoj, výrobu a prodej přídavného zařízení pro stavební stroje, ale i speciálního servisního nářadí pro automobilový průmysl a hydraulických komponentů. S obratem cca 220 mil Kč zaujímá TRIGA-MF v těchto oborech přední místo na průmyslovém trhu v ČR.

Pestrá paleta výrobků přídavných zařízení zahrnuje dnes již 16 výrobkových skupin pro nakladače a rypadla do hmotnosti 100t. Jedná se o podkopové lžíce od minibagrů až po specialní těžební aplikace, svahovací lžíce pevné i hydraulicky naklápěcí, rotátory, lopaty a vysokovýklopné lopaty, rychloupínače, atp., Výrobky je tak možné použít pro celou řadu výrobců a tříd stavebních strojů. Mottem firmy „TRIGA-MF je kvalita", proto jsou vybírány kvalitní materiály, masivní konstrukce a sváry, které jsou základem pro dlouholeté, a tím i bezesporu ekonomicky výhodné využívání těchto zařízení.

Vývoj a inovace

Společnost TRIGA-MF investuje do nejnovějších výrobních technologií, které dnes hrají zásadní roli v kvalitě, variabilitě a rychlosti dodávek zákazníkům. Od naší poslední návštěvy, tak mnohé přibylo. Byla postavena nová výrobní hala o rozloze 1900m2. Připraveno je zde horizontální vyvrtávací a frézovací centrum VHN130 s výměnnými paletami vyrobené a dodané TOS Vandsdorf. V polovině června pak přibude brokovací centrum od společnosti Kaltenbach a další dvě nezávislá robotizovaná svařovací pracoviště s nezávislým off-line programováním od společnosti Cloos.

Celý areál dnes tvoří moderní výrobní haly o celkové rozloze 6500m2. Vlastní výrobní technologie obsahují kompletní výrobní proces bez nutnosti externích kooperací. Z hlediska organizace je výroba rozdělena na:

  • První operace ( CNC dělení a řezaní materialu, příprava pro obrábění a nodování)
  • Svařovnu ( bodování a svařovaní )
  • Obrobnu ( CNC obrabění komponentů nebo finálních výrobku)
  • Montáž , lakovnu a hydraulické testování ( testem hydrauliky a čistoty oleje projde v Trize každé hydromechanické přídavné zařízení)

Jednou z dalších novinek je také nový ohraňovací hydraulický lis 800t CNC, který patří k největším v ČR a díky speciálním nástrojům umožňuje bezproblémové zpracovávání otěruvzdorné a vysokopevnostní oceli.

K již dlouholeté certifikaci ISO 9001 v loňském roce přibyla úspěšná certifikace dle ISO 14001.

Jaké další služby společnost TRIGA MF nabízí

Nestačí – li vám běžné technické řešení přídavného zařízení, vývojový tým Vám navrhne řešení přímo pro Vaše potřeby. TRIGA-MF nabízí tzv. engineering to order - řešení pro všechny skupiny zákazníků – OEM výrobce stavebních strojů, dealery i pro koncové zákazníky.

Firma provádí opravy a renovace přídavného zařízení dle požadavků zákazníka. Jedná se zejména o výměny zubů, břitů, van, stružení závěsů, atd.

Perspektiva dalšího vývoje

Majitelé otec a syn Čepkovi myslí do budoucna. Aby byla firma konkurenceschopná a soběstačná ve výrobě komponentů nejen v České republice, ale i v Evropě, je pro ni životně důležitá dlouhodobá spolupráce se světovými leadery na trhu stavebních strojů.
Proto TRIGA-MF dnes vyvíjí a vyrábí přídavná zařízení pro celou řadu renomovaných výrobců a výrobky, které dnes v Lomnici nad Popelkou vznikají, končí téměř na všech světových trzích, zejména však na trzích EMEA. Mezi klíčové zákazníky patří Caterpillar, Bobcat, Liebherr, Doosan, Terex a Volvo.

Zvlášť velký důraz kladou majitelé firmy nejen na rozvíjení odborných kompetencí zaměstnanců, ale i udržení pozitivního a férového vztahu k firmě.
V současné době ve společnosti pracuje řada absolventů Technické univerzity v Liberci, regionální vysoké školy s velmi vysokou úrovní odborných znalostí svých absolventů. Celkově je aktuálně ve firmě TRIGA-MF zaměstnáno více než 110 techniků i dělníků, výrobní provozy pracují ve dvousměnném režimu.

Co nového na Mokré?

Na podzim loňského roku uvedla TRIGA-MF na trh druhou generaci nakládacích lopat pro stroje od 50 - 100 t. Lopaty jsou nabízeny ve čtyřech úrovních provedení v závislosti na těžebních podmínkách – jednotlivá provedení se liší kvalitou a rozsahem použitého pancéřování. Nové lopaty jsou navrženy tak, aby výkonnost a životnost korespondovaly s parametry nejnovějších těžkých rypadel ( vylamovací síla). Penetrace materiálu, vyšší objem a menší otěr namáhaných částí lžíce, to vše přináší nový design.

Myslet se musí dopředu

Plánů je plno, ale o těch až příště. Jak jsme se přesvědčili, firma vskutku na vavřínech nespí. Je činorodá a pragmatická. A věří, že se jí tato snaha v budoucnu vrátí a zhodnotí.
Dlouholeté zkušenosti v oblasti strojařiny, špičkové výrobní technologie a kvalifikovaní zaměstnanci, to vše se úročí a je to dobrý vklad do budoucnosti.

Srdečně Vás zveme k návštěvě naší expozice na veletrhu EXPO Mokrá 5. – 7.června 2012

Vladimíra Štěpánková

Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Back to top