Unikátní vrtací korunky Epiroc Powerbit

Společnost Epiroc uvedla nový koncept vrtacích korunek pro vrchová kladiva. Celému výrobnímu konceptu předcházel průzkum trhu,v rámci kterého byli osloveni všichni světoví zákazníci, zvláště ti, kteří používají konkurenční vrtací korunky.

01

Všechny vrtací korunky Powerbit obsahují zdokonalenou vyšší třídu oceli, vyšší tvrdost a vyšší únavovou pevnost. Dále mají zvětšené výplachové otvory a výplachové kanály pro výplach vrtaného materiálu. Pro snadnější monitorovánínavrtaných metrů je na korunkách uvedeno výrobní číslo a výrobní šarže.

02

Design korunek zůstal nezměněn a je lehce upraven,proto máme na výběr Drop center nebo Rovné čelo, které můžete mít s úpravou na těle retract.

03

Na závěr je nutné představit nový tvar roubíků a přednosti nových roubíků. Trubnose (Švédsky špička nosu) je tvarově balistický roubík, avšak na vrcholu je rádius.

04

Tento unikátní tvar Vám zajistí vyšší rychlost vrtání, stejně jako zajišťuje tvar balistický, a zároveň prodlouží brusný interval, stejně jako prodlužuje tvar kulový. Na všech roubících je silnější vrstva tvrdokovu a úprava Enduro Extra, která zvyšuje odolnost proti opotřebení. Tvar jsme zachovali kulový, avšak balistický jsme nahradili tzv. Trubnose (Švédsky špička nosu).

Veškeré tyto přednosti korunek Powerbit společně s kompletní vrtací kolonou Epiroc Vám zajistíúspornější a kvalitní vrtací práce.

epiroc

Petr Kohout, BusinessManager Rock DrillingTools
Foto: Archiv firmy

 

Back to top